Eurovolley 2017: Konstantinow odkrył karty. Zmiany w reprezentacji Bułgarii

Wiadomo już w jakim składzie reprezentacja Bułgarii przybędzie na mistrzostwa Europy do Polski. Trener Płamen Konstantinow dokonał dwóch roszad na pozycji przyjmującego oraz atakującego.

W kadrze Bułgarii na Lotto Eurovolley 2017 nie znalazł się Martin Atanasow. Jego miejsce na pozycji przyjmującego zajął doświadczony zawodnik - Todor Aleksiew. 34-letni siatkarz ma na swoim koncie m.in brązowy medal mistrzostw Europy. Zmiennikiem Cwetana Sokołowa na ataku zamiast Nikołaja Żeliazkowa będzie Welizar Czernokożew.

Podopieczni Płamena Konstantinowa są bardzo dobrze przygotowani do turnieju. Udowodnili to w grach kontrolnych. Dwukrotnie wygrali z Belgami. Po pięciosetowym boju pokonali również reprezentację Iranu. Lepsza od Bułgarów okazała się jedynie Turcja.

W pierwszym meczu mistrzostw Europy reprezentacja Bułgarii zmierzy się z Rosjanami. Na ich drodze w fazie grupowej staną również reprezentacje Słowenii i Hiszpanii.