MŚ w pięcioboju nowoczesnym: Polska siódma, tytuł dla Korei

Polacy Szymon Staśkiewicz (ZKS Drzonków) i Jarosław Świderski (UKS G-8 Bielany) zajęli siódme miejsce w rywalizacji sztafet w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Zwyciężyła sztafeta Korei Południowej Jun Woong-Tae i Hwang Woo-Jin.

Koreańczycy triumfowali z dorobkiem 1422 pkt. Drugie miejsce zajęli Niemcy Christian Zillekens i Alexander Nobis - 1419 pkt, a trzecie Białorusini Paweł Tichonow i Ilia Palazkow - 1407 pkt.

Polacy, którzy w Kairze bronili brązowego medalu wywalczonego dwa lata temu w Berlinie, zgromadzili 1364 pkt.

Po trzech konkurencjach na drugiej pozycji byli Rosjanie Ilia Frołow i Daniłł Kalimulin, ale w ostatniej, łączonej - biegu i strzelaniu - wypadli słabo i spadli na czwarte miejsce.

Sklasyfikowano 17 sztafet, ostatnie miejsce zajęli gospodarze Egipcjanie, którzy nie ukończyli ostatniej konkurencji.