MŚ w zapasach: Bernatek srebrnym medalistą

Sporty walki

Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) zdobył srebrny medal mistrzostw świata w zapasach w stylu klasycznym, które odbywają się w Paryżu. W finałowej walce kategorii 66 kg 23-letni Polak uległ Hansu Ryu z Korei Południowej 1:2.

Podopieczny trenera klubowego Henryka Grabowieckiego, mistrz Europy juniorów i ubiegłoroczny złoty medalista ME do lat 23, zdobył w paryskiej hali w pięciu walkach 18 punktów technicznych i stracił sześć. Bilans jego 29-letniego rywala, złotego medalisty MŚ 2013 i srebrnego z 2015 roku to 13:6.

"Mimo, że przegrałem walkę finałową, były to dla mnie udane zawody. Oczywiście, że była szansa pokonania Ryu. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się na początku drugiej rundy kiedy stan walki był remisowy 1:1. Trochę siadłem. Rywal ruszył do ataku i otrzymał od sędziego punkt za moją pasywność. Zrobiło się 2:1 dla Koreańczyka, który dowiózł wynik do końca pojedynku" - powiedział PAP Bernatek.

Pozostali biało-czerwoni startujący we wtorek uplasowali się na dalszych miejscach.

Dawid Ersetic (Unia Racibórz) był 22. w wadze 75 kg, a Edgar Babajan (Sobieski Poznań) - 27. w kategorii 80 kg.

W środę walkę o medale mistrzostw rozpoczną kobiety, a wśród nich:Paula Kozłow (Unia Racibórz/55 kg), Jowita Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza/58 kg) i Natalia Kubaty (Slavia Ruda Śląska/63 kg).