MŚ w zapasach: Złote medale dla Staeblera, Nemesa, Basara i Aleksanjana

Sporty walki

Niemiec Frank Staebler zdobył w Paryżu złoty medal w wadze 71 kg zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym. Tytuły w pozostałych kategoriach wywalczyli Serb Viktor Nemes (75 kg), Turek Metehan Basar (85) oraz reprezentant Armenii Artur Aleksanjan (98).

Dawid Klimek (Śląsk Wrocław) był trzynasty w wadze 75 kg, Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) - 18. w 85 kg, Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski) - 27. w 98 kg natomiast Grzegorz Wanke (Śląsk Wrocław) - 29. w kategorii 71 kg.

Zapaśnicy Niemiec byli bliscy powtórzenia sukcesu z 1994 roku, kiedy to w fińskim Tampere dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium: Afred Ter-Mkrtyczjan zdobył złoty medal w wadze 52, a Thomas Zander w 82 kg. Teraz Denis Kudla przegrał jednak w finale kat. 85 kg z Besarem.

o brązowy

Roberti Kobliaszwili (Gruzja) - Davit Czakwetadze (Rosja) wygrana Gruzina przy remisie 0:0

Hossein Nouri (Iran) - Islam Abbasow (Azerbejdżan)  4:0