Nice 1 Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała z pierwszym zwycięstwem

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Ruch Chorzów 1:0 w 5. kolejce Nice 1 Ligi. W ten sposób odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dla chorzowian była to trzecia wyjazdowa porażka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała i Ruch Chorzów zajmowały przed pierwszym gwizdkiem sędziego dwa ostatnie miejsca w tabeli Nice 1 Ligi. Trzy punkty był więc na wagę złota dla jednych i drugich.

Gospodarze w pierwszej części spotkania byli zdecydowanie lepsi. Goście praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Wojciecha Fabisiaka. Chociaż przewaga "Górali" nie podlegała dyskusji, to kibice doczekali się tylko jednego gola. Mateusz Zawal sfaulował w polu karnym Dimityra Ilijewa i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Chwilę później do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Libora Hrdlickę. Na zegarze wybiła wówczas 24. minuta.

W drugich 45 minutach chorzowianie zaczęli częściej dochodzić do głosu. Nie potrafili jednak sforsować obrony swoich rywali. Gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie to oni wywalczyli bezcenne trzy punkty.

- To czego nam potrzeba, to wygrany mecz. Wygrana może wiele zmienić w tej drużynie i jak najszybciej powinniśmy to uczynić - mówił po poprzednim meczu z Chojniczanką Chojnice (0:4) trener Górali Adam Nocoń. Teraz może z większym optymizmem patrzeć w przyszłość...

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
Bramka: Ilijew 24 (k)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Fabisiak - Paweł Oleksy, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Moskwik - Szymon Sobczak, Łukasz Hanzel, Adrian Rakowski, Dimityr Ilijew, Łukasz Sierpina - Paweł Tomczyk

Ruch Chorzów: Libor Hrdlička - Santiago Villafañe, Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Mateusz Hołownia - Miłosz Przybecki, Mateusz Zawal, Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Kamil Słoma - Vilim Posinković

Żółte kartki: Trojak, Šabala - Trojak, Hołownia, Setla