Wyczekiwany powrót Żyry i debiut Bednarka w Pucharze Ligi Angielskiej

W środowych meczach drugiej rundy Pucharu Ligi Angielskiej zagrało przeciwko sobie dwóch Polaków - Jan Bednarek i Michał Żyro. Dla 21-latka był to debiut w drużynie Southampton, z kolei Żyro powrócił po 16 miesiącach pauzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Wolverhampton Wanderers 2:0.

Jan Bednarek przeprowadził się na St Mary’s Stadium w letnim okienku transferowym. "Święci" wykupili młodzieżowego reprezentanta Polski z Lecha Poznań za 6 milionów euro. W środowym meczu przeciwko Wolverhampton Bednarek spędził na boisku 73. minuty. W pierwszej połowie Polak dwukrotnie po strzałach głową próbował pokonać golkipera, jednak ten w obu sytuacjach okazał się lepszy. W drugiej połowie nie był już tak aktywny i tener postanowił zdjąć go z boiska.

Drugi z Polaków, Michał Żyro zaliczył swój pierwszy mecz od 16 miesięcy, gdy doznał koszmarnej kontuzji w meczu przeciwko Milton Keynes Dons. W pierwszej połowie tamtego meczu Żyro został brutalnie zaatakowany przez Anthony'ego Kaya. Wejście zakończyło się groźną kontuzją kolana, która wykluczyła go z gry na ponad rok. W meczu z Southampton został wpuszczony na ostatni kwadrans i zarobił żółty kartonik.