MŚ w zapasach: Zasina powalczy o brązowy medal

Sporty walki

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w czwartkowy wieczór stoczy pojedynek o brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata w wadze 53 kg odbywających się w Paryżu. Jej rywalką będzie zawodniczka Korei Północnej Yongmi Pak.

Zawodniczka ze Zgierza rozpoczęła mistrzostwa od pokonania w kwalifikacjach Caroliny Hidalgo (Kolumbia) 7:0. Wygrała potem walki z Lejlą Gurbanową (Azerbejdżan) 3:1 i Haley Augello (USA) 8:2. W półfinale uległa Mayu Mukaidzie (Japonia), która powalczy o złoty medal z Wanesą Kaładzińską (Białoruś). W drugim pojedynku o brązowy medal spotkają się Maria Prevolaraki (Grecja) i Estera Dobre (Rumunia).

Na ósmym miejscu w kategorii 48 kg sklasyfikowana została Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa), a Katarzyna Mądrowska (Feniks Pesta Stargard) była dwudziesta w wadze 60 kg.

Łukasiak w kwalifikacjach zwyciężyła Thi Pham (Wietnam) 8:1, a w 1/8 finału Żuldys Jeszymową (Kazachstan) przy remisie 3:3, a w ćwierćfinale przegrała z Evin Demirhan (Turcja) 2:3.

Jeden pojedynek stoczyła Mądrowska ulegając na łopatki w kwalifikacjach Malin Mattsson (Szwecja).

Jak dotychczas reprezentacja Polski ma w dorobku w paryskich mistrzostwach globu jeden medal - srebrny - wywalczony przez klasyka Mateusza Bernatka (AKS Piotrków Trybunalski) w kategorii 66 kg.