GP w skokach: Murańka trzeci w Hakubie

Klemens Murańka zajął trzecie miejsce w konkursie Grand Prix w skokach narciarskich w japońskiej Hakubie. Wygrał reprezentant gospodarzy Junshiro Kobayashi, a drugi był Norweg Kenneth Gangnes.

Murańka uzyskał 122,5 i 127,5 m i stracił do triumfatora dokładnie 10 punktów. 16. miejsce zajął Jan Ziobro (118,0 i 122,0 m), 28. był Aleksander Zniszczoł (119,5 i 117,5), a ostatnią pozycję w serii finałowej zajął Krzysztof Miętus (118,5 i 120,0).

Po pierwszej serii Murańka zajmował dopiero dziewiąte miejsce, ale duży awans dał mu udany drugi skok. Za odległość 127,5 m otrzymał 135,8 punktu. W serii finałowej lepiej wypadł tylko Gangnes - 140,6 za skok na 128,5 m.

Drugi konkurs w Hakubie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 3 czasu polskiego.

W Japonii nie wystartował m.in. zwycięzca pierwszych trzech konkursów cyklu Dawid Kubacki, zabrakło także wicelidera klasyfikacji generalnej Macieja Kota. Czołowi zawodnicy polskiej ekipy otrzymali wolne i wypoczywają.

Kubacki i Kot utrzymali się na pierwszych dwóch pozycjach w klasyfikacji generalnej.