Lechia nadal nie wygrywa! Podział punktów w Krakowie

W ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk, która pozostaje bez wygranej od sześciu spotkań. Z kolei dla „Białej Gwiazdy” był to pierwszy remis w tym sezonie.

W pierwszej połowie mecz toczył się pod dyktando Wisły. Lechia nie oddała ani jednego celnego strzału. Być może wpływ na to miała kontuzja jakiej doznał Patryk Lipski, który po niepełna pół godzinie gry musiał opuścić boisko.

Krakowianie pierwszą okazję do objęcia prowadzenia mieli w 16. minucie, lecz Dusan Kuciak obronił strzał Patryka Małeckiego. Potem groźnie „główkował” Zoran Arsenic, a Tomasz Cywka kopnął mocno z dystansu tuż nad poprzeczką.

Bardzo aktywny był Carlitos, który popisywał się efektownymi dryblingami. W 39. minucie Maciej Sadlok mocno wstrzelił piłkę w pole karne, Carlitos sprytnie ograł Mateusza Lewandowskiego i z kilku metrów skierował piłkę do bramki. To był jego piąty gol w tym sezonie.

W drugiej połowie Wisła bardziej skupiała się na obronie prowadzenia i Lechia uzyskała lekką przewagę. Groźnie strzelali Lewandowski (z rzutu wolnego) i Sławomir Peszko, ale Michał Buchalik popisał się dobrymi interwencjami.

W 79. minucie gdańszczanie, po rzucie rożnym Wisły, wyprowadzili szybki kontratak, który skutecznym strzałem sfinalizował wprowadzony w drugiej połowie Joao Oliveira. Krakowianie reklamowali spalonego, ale nie mieli racji, gdyż z tyłu został Cywka. Chwilę później drugiego gola dla Lechii mógł zdobyć Marco Paixaco, lecz został powstrzymany przez Buchalika.

W końcówce mocniej przycisnęła Wisła. Dwukrotnie bliski powodzenia był Carlitos. Najpierw Kuciak popisał się wspaniałą paradą, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzał Hiszpana z kilku metrów został zablokowany.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Tomasz Cywka, Zoran Arsenic, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Pol Llonch, Fran Velez (74. Paweł Brożek) – Martin Kostal (66. Tibor Halilovic), Ze Manuel, Patryk Małecki (59. Jakub Bartosz) – Carlitos.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski, Błażej Augustyn, Steven Vitoria, Mateusz Lewandowski - Daniel Łukasik (56. Joao Oliveira), Milos Krasic (71. Florian Schikowski) - Sławomir Peszko, Patryk Lipski (29 Mateusz Matras), Flavio Paixao) - Marco Paixao.

Bramki: 1:0 Carlitos (39), 1:1 Joao Oliveira (79).

Żółte kartki: Wisła Kraków: Patryk Małecki, Martin Kostal, Fran Velez, Ze Manuel. Lechia Gdańsk: Błażej Augustyn, Daniel Łukasik, Marco Paixao, Mateusz Matras.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 9 131.