Piłkarze ręczni Vive w finale turnieju na Węgrzech

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Vive Kielce pokonali w węgierskim Veszprem słoweński Celje Pivovarna Lasko 33:30 (14:15). W niedzielę podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają o zwycięstwo w turnieju, który został zorganizowany z okazji 40-lecia miejscowego klubu.

Na turnieju w Veszprem rywalizują cztery zespoły, które za kilka tygodni rozpoczną rywalizację w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski zmierzyli się z Celje Pivovarna Lasko, w którym grają wypożyczeni z kieleckiego klubu Branko Vujovic i młodszy syn trenera Vive - Daniel.

Pierwsza połowa należała do mistrza Słowenii. Po zmianie stron kielczanie, dla których był to dopiero drugi sparing podczas okresu przygotowawczego, zagrali już lepiej i zdołali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, mimo że w 36. min. czerwoną kartką za faul ukarany został Mariusz Jurkiewicz, a osiem minut później z powodu gradacji kar parkiet opuścił też Mateusz Kus.

Kielczanie wygrali ostatecznie ze słoweńskim zespołem 33:30 (14:15). Najwięcej bramek dla zespołu Tałanta Dujszebajewa zdobyli: Marko Mamic i Blaz Janc po 5, Krzysztof Lijewski i Darko Djukic po 4.

W niedzielę kielczanie zagrają o pierwsze miejsce w turnieju. Ich rywalem będzie zwycięzca drugiego meczu, w którym Telekom Veszprem zagra z Orlen Wisłą Płock.