Turniej piłkarzy ręcznych w Veszprem: Vive lepsze w finale od Orlenu

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Vive Kielce wygrali turniej w węgierskim Veszprem. W finale podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali Orlen Wisłę Płock 33:28 (18:15).

W finale turnieju zorganizowanego z okazji 40-lecia Telekom Veszprem spotkały się dwie polskie drużyny. W sobotnich półfinałach Vive pokonało mistrza Słowenii Celje Pivovarna Lasko 33:30, a zespół z Płocka sprawił sporą niespodziankę pokonując po rzutach karnych gospodarzy turnieju.

Kielecki drużyna rozpoczęła finałowy mecz od prowadzenia 3:1. Przez niemal całą pierwszą połowę mistrzowie Polski utrzymywali kilkubramkową przewagę. W ich szeregach wyróżniał się zwłaszcza Marko Mamic. Nowy nabytek Vive imponował grą w defensywie. Do przerwy zespół Tałanta Dujszebajewa prowadził 18:15.

Na początku drugiej odsłony tego pojedynku kilka udanych interwencji zaliczył Sławomir Szmal i kielczanie błyskawicznie powiększyli przewagę. Na kwadrans przez zakończeniem spotkania zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego prowadził już 30:21 i później spokojnie kontrolował sytuację na parkiecie.

Trzecie miejsce w turnieju przypadło gospodarzom. Telekom Veszprem pokonał Celje Pivovarna Lasko 29:27.

Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 33:28 (18:15)

Najwięcej bramek: dla Vive - Julen Aginagalde i Darko Djukic po 6, Michał Jurecki 5; dla Orlenu - Sime Ivic 6, Dan-Emil Racotea 4.