EuroBasket 2017: Sensacja w "polskiej" grupie

Reprezentacja Polski koszykarzy od porażki ze Słowenią 81:90 rozpoczęła udział w 40. mistrzostwach Europy. Sensację w grupie A w Helsinkach sprawili wieczorem gospodarze, którzy po dogrywce pokonali brązowych medalistów z 2015 r. Francuzów 86:84.

Najwięcej punktów dla Finów – 22 uzyskał 20-letni Lauri Markkanen (212 cm), wybrany z numerem siódmym tegorocznego draftu NBA przez Minnesota Timberwolves (trafił po wymianie do Chicago Bulls). Decydującego o losach meczu kosza zdobył na pięć sekund przed końcem dogrywki naturalizowany Amerykanin Jamar Wilson. Liderem Francuzów był zawodnik Orlando Magic Evan Fournier – 25 pkt, cztert zbiórki i trzy asysty.

Piątek jest dniem przerwy dla drużyn z grupy A. Do rywalizacji przystąpią zespoły z grup C w rumuńskiej Kluż-Napoce i D w Stambule.

Polska w sobotę zmierzy się z Islandią, która uległa Grecji 61:90.