Lanie w Kopenhadze! Polacy rozbici przez Danię

Nie tak miał wyglądać wyjazd reprezentacji Polski do Kopenhagi. Biało-Czerwoni przegrali aż 0:4 z Danią w siódmej kolejce eliminacji mistrzostw świata. Polacy byli praktycznie tłem dla kapitalnie grających Duńczyków. Mimo to piłkarze Adama Nawałki nadal są liderami grupy E.

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa reprezentacja Polski zdawała sobie sprawę, że wyjazd do Kopenhagi mógł być najcięższym podczas tych eliminacji. Mimo, że Duńczycy nie zachwycali w kwalifikacjach, co więcej grali poniżej oczekiwań, to w dalszym ciągu drużyna z wieloma świetnymi zawodnikami.

Już w pierwszej minucie zrobiło się bardzo gorąco pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Z dystansu uderzył Thomas Delaney i tylko dobra interwencja naszego golkipera uratowała nas przed stratą gola. Co gorsza Duńczycy rozkręcali się z minuty na minutę. Polacy wyraźnie się cofnęli, czekali na ataki gospodarzy.

W 15. minucie po dośrodkowaniu Christiana Eriksena z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Delaney. Fatalnie zachowali się polscy zawodnicy, którzy ewidentnie zgubili krycie. Gol wpłynął motywująco, ale na rywali Biało-Czerwonych. Słabo i bardzo niedokładnie grał Piotr Zieliński, dużo błędów popełniali zawodnicy formacji defensywnej. Niestety jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Łukasz Piszczek, którego dopadły problemy żołądkowe.

Jeszcze przed przerwą Duńczycy potwierdzili swoją przewagę i strzelili drugiego gola. Prosty błąd popełnił Kamil Glik, który stracił futbolówkę blisko swoje pola karnego. Prawą stroną pognał Eriksen, dośrodkował do Andreasa Corneliusa, a ten pewnie wykończył akcję.

Sztab reprezentacji Polski nie chciał ryzykować od razu po przerwie, więc na drugie 45 minut wyszedł taki sam skład. Obraz gry się nie zmienił, Polacy nadal nie potrafili odnaleźć swojego rytmu. Na dodatek w 59. minucie Nicolai Jorgensen wykorzystał niepewną interwencję Fabiańskiego i podwyższył prowadzenie.

Wejście Macieja Makuszewskiego i Arkadiusza Milika nieco rozruszało naszą ekipę. Nie przyniosło to jednak efektu, co więcej kapitalnym strzałem, wynik ustalił Eriksen. Przegraliśmy 0:4 z Danią, z którą nie potrafimy wygrać od 40 lat. W tamtym meczu błyszczał Włodzimierz Lubański, w piątkowy wieczór żaden z Polaków nawet nie zbliżył się do jego poziomu.

Dania - Polska 4:0 (2:0)

Bramki: Delaney 15', Cornelius 42', Jorgensen 59', Eriksen 80'

Dania: Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Bjelland, Jens Stryger Larsen - Andreas Cornelius (75. Nicklas Bendtner), William Kvist, Thomas Delaney (86. Mike Jensen), Pione Sisto, Christian Eriksen - Nicolai Jorgensen (82. Lukas Lerager).

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek (34. Thiago Cionek), Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Karol Linetty (66. Maciej Makuszewski), Krzysztof Mączyński - Jakub Błaszczykowski (62. Arkadiusz Milik), Kamil Grosicki, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

Relacja zakończona

Koniec meczu! Polska przegrywa z Danią 0:4. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.  W poniedziałek Polacy zagrają z Kazachstanem.

Sędzia dolicza dwie minuty.

Ostatnie podrygi Polaków, ale mało przekonujące. Nasi zawodnicy już zrezygnowani.

W Danii nie wygraliśmy od 40 lat i nadal będziemy musięli czekać na przełamanie tej passy.

Ależ GOOOOOOL! Eriksen genialnie przymierzył i to już jest blamaż Polaków

Sisto! Podoba się ten zawodnik, teraz tylko boczna siatka.

Makuszewski aktywny od kiedy pojawił się na boisku, teraz większość akcji przeprowadzamy lewą stroną. Na prawą flankę przeszedł Grosicki.

Po dłuzszej przerwie wraca do kadry Nicklas Bendtner, który zmienia Corneliusa.

Bardzo ładna kontra Polaków. Milik świetnie wypuścił Makuszewskiego, ten podciągnął pod pole karne, odegrał do napastnika Napoli. Milik jednak strzela nad bramką.

Sisto uderzył bardzo mocno, ale wprost w Fabiańskiego. Polak odbija piłkę przed siebie, nie była to zbyt pewna interwencja.

Schodzi Karol Linetty, a w reprezentacji debiutuje Maciej Makuszewski.

Teraz kilka lepszych podań w naszym wykonaniu. Grosicki jednak nie najlepiej dziś dośrodkowuje i mało sytuacji ma Lewy.

Arkadiusz Milik zmienia Jakuba Błaszczykowskiego

To niestety jest już pogrom! Gramy źle, a Duńczycy to wykorzystują.

GOOOOOL! No i kolejna stracona bramka. Nicolai Jørgensen pakuje piłkę do pustej bramki, tym razem błąd Fabiańskiego, który wypuszcza futbolówkę pod nogi snajpera Dani.

Polacy próbują grać długimi piłkami, a rośli obrońcy Duńczyków nie mają większych problemów z wygraniem główki. Musimy przyspieszyć tempo i więcej grać kombinacyjnie.

Eriksen niecelnie z dystansu. Kolejny strzał z dalszej odelgłości i znowu ponad bramką.

Teraz nieco więcej gramy prawą stroną. Mało ruchu w środku pola, oborńcy rozgrywają długo piłkę, gdyz nie mają z kim grać.

"Dawać, dawać! Grać szybciej" - Tomasz Hajto w formie!

Przebijali się prawą stroną Polacy, ale bardzo pewnie grają dziś obrońcy duńscy.

Wracamy po przerwie!

Koniec pierwszej połowy, po 45 minutach przegrywamy z Danią 0:2

Niestety trzeba to powiedzieć: Dania prowadzi zasłużenie! Polska gra słabo, niedokładnie, wolno. Nikt na razie się nie wyróżnia i jeżeli to będzie tak dalej wyglądało to nie można wróżyć Biało-Czerwonym nawet jednego punktu.

GOOOOOOL! Niestety po fatalnym błędzie Kamila Glika, na listę strzelców wpisał się Andreas Cornelius

Niegroźny strzał Eriksena, a my mamy informację, że Piszczek miał problemy żołądkowe.

Dużo błędów w naszych poczynaniach. Cionek z niepewną pierwszą interwencją i rożny dla Dani.

Niestety boisko opuszcza Łukasz Piszczek, który doznał jakiegoś urazu. W jego miejsce Thiago Cionek.

Lewandowski umiejętnie zastawia futbolówkę i mamy wolny.

Fantastyczna wrzutka Dalsgaarda i minimalnie chybił Jørgensen. Dużo szcześcia po stronie Polaków. Dania nie pozwala na wiele i to Polacy, mimo że przegrywają, grają bardzo cofnięci.

Zimna krew Fabiańskiego, który przełożył sobie rywala i spokojnie zaczął akcję Polaków.

Szybki drybling Błaszczykowskiego i podanie w pole karne. Tam jednak nikt nie zdołał oddać strzału.

Tym razem Sisto ponad bramką. Dużo strzałów z dystansu po obu stronach.

Dużo zamieszania w polu karnym Duńczyków, akcja zakończona kolejnym niecelnym strzałem Piszczka.

Linetty! Groźny strzał polskiego pomocnika. W końcu niezła akcja piłkarzy Nawałki, będzie jeszcze rożny.

Mądre zachowanie Jędrzejczyka, który nabił rywala, od bramki Fabaiński. Trzeba przyznać, że Polacy nieco bezradni. Dużo błędów, słabo w mecz wszedł Piotr Zieliński, który dużo traci.

Nieudane dośrodkowanie Piszczka

Na listę strzelców wpisał się Thomas Delaney. Polacy zgubili krycie w polu karnym i zasłużone prowadzenie gospodarzy.

GOOOOOOL! Niestety tracimy bramkę po rzucie rożnym

Dyńczycy w ataku pozycyjnym, długo utrzymywali się przy piłce, ale Biało-Czerwoni dobrze się broniłą.

Bardzo niecelnie Lewandowski

Rzut wolny zza pola karnego po faulu na Mączyńskim.

Groźnie atakowali Duńczycy lewą flanką, dośrodkowanie w pole karne zakończeone bardzo niecelnym strzałem głową. Dobra akcja Pione Sisto.

Mecz toczony w szybkim tempie. Akcje raz po jednej, raz po drugiej stronie. Polacy starają się grać z pierwszej piłki. Przed chwilą dobra interwencja Michała Pazdana we własnym polu karnym.

Polacy świetnie wyszli z własnej połowy, kilkoma szybkimi podaniami. Lewandowski rozegrał do Piszczka, nasz prawy obrońca doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale przestrzelił.

Duńczycy mogli kapitalnie zacząć, Delaney kropnął zza pola karnego, na nasze szczeście skończyło się tylko na rożnym. W odpowiedzi Błaszczykowski dośrodkowuje w pole karne, ale Schmeichel pewnie łapie.

Ależ uderzenie Delaneya! Na posterunku Fabiański

Zaczynamy!

Hymny!

Piłkarze już w tunelu, zaraz wyjdą na murawę stadionu Parken. Tutaj 40 lat temu wielki mecz rozegrał Włodzimierz Lubański. Dzisiaj liczymy, że powtórzy to Robert Lewandowski.

Znamy już skład reprezentacji Polski:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Krzysztof Mączyński, Karol Linetty - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski

Witamy i zapraszamy na mecz Dania - Polska w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018.