El. ME U-21: Świetny debiut Michniewicza! Kadra U-21 rozgromiła Gruzję

W pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy U-21, które w 2019 roku odbędą się we Włoszech i San Marino, Polska pewnie pokonała na wyjeździe Gruzję 3:0. Był to mecz liderów - dwa gole zdobył Dawid Kownacki, a kropkę nad i postawił Bartosz Kapustka.

W czerwcu tego roku reprezentacja Polski U-21 była na ustach wszystkich, ze względu na rozgrywane w naszym kraju młodzieżowe mistrzostwa Europy. Dzięki sukcesom pierwszej kadry oczekiwania wobec drużyny Marcina Dorny były spore, jednak ambicji kibiców nie udało się zaspokoić. Na inaugurację "młodziki" przegrały z równieśnikami ze Słowacji 1:2, następnie wywalczyli dwubramkowy remis ze Szwedami, by na końcu ulec znacznie lepszym Anglikom 0:3.

Słaba postawa młodzieżowej reprezentacji poskutkowała roszadą na stanowisku szkoleniowca. Miejsce Dorny zajął na początku lipca Czesław Michniewicz. Pierwszym sprawdzianem dla nowego selekcjonera miały być eliminacje do mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych została zaś Gruzja.

Pierwsza połowa nie przyniosła zmiany wyniku, chociaż to nasi reprezentanci byli stroną przeważającą. W ciągu pierwszych 45 minut pięciokrotnie nękaliśmy bramkę strzeżoną przez Lazare Kupatadze, podczas gdy przeciwnicy zagrozili nam cztery razy.

W drugiej odsłonie byliśmy świadkami tego, czego zabrakło w pierwszej, czyli goli. W 58. minucie w polu karnym Gruzinów padł Kownacki, a sędziujący zawody Fedayi San ze Szwajcarii nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Siedem minut później potwierdził on swoją świetną dyspozycję i podwyższył prowadzenie Polaków. Nie był to jednak koniec w wykonaniu naszej reprezentacji, gdyż w 71. kropkę nad i postawił Kapustka, który latem został wypożyczony z Leicester City do SC Freiburg.

Gruzja - Polska 0:3 (0:0)

Bramki: Kownacki 58', 65', Kapustka 71'.

Gruzja: Lazare Kupatadze - Grigol Chabradze, Jemal Tabidze, Gagi Margwelaszwili, Akaki Shulaia (68' Giorgi Kokhreidze) - Lado Mokhewiszwili (76' Davit Kobouri), Vladimer Mamuchaszwili, Giorgi Kutsia (46' Tsotne Nadaraia) - Giorgi Beridze, Beka Mikeltadze, Giorgi Kharaiszwili.

Polska: Bartłomiej Drągowski, Robert Gumny, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska, Jakub Bartosz - Szymon Żurkowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Kapustka (85' Damian Rasak) - Sebastian Szymański (88' Paweł Tomczyk) - Dawid Kownacki, Oskar Zawada (66' Karol Świderski).

Żółte kartki: Beridze, Kokhreidze, Mamuchaszwili.

Sędzia: Fedayi San (Szwajcaria).