Nice 1 Liga: Ważne zwycięstwo Odry, znakomity występ Wodeckiego

Odra Opole wygrała 2:1 z Chojniczanką Chojnice w pierwszym sobotnim meczu Nice 1 Ligi. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Marcin Wodecki. Gola dla gości strzelił Paweł Zawistowski.

Spotkanie znakomicie zapowiadało się już przed jego rozpoczęciem, gdyż Odra po sześciu rozegranych meczach plasowała się na czwartym miejscu w tabeli, Chojniczanka była trzecia. Goście bardzo chcieli zatuszować nie najlepsze wrażenie, jakie pozostawiali po trzech jak do tej pory meczach wyjazdowych. Ekipa z Chojnic przywiozła z nich do domu tylko trzy punkty. Gospodarze przystępowali do tego starcia bez największej gwiazdy w swoim zespole, czyli Daisuke Matsui.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy w 14. minucie wyszli na prowadzenie. Znakomitym podaniem z głębi pola popisał się Rafał Grzelak, a gola zdobył Paweł Zawistowski. Już 120 sekund później wyrównał Marcin Wodecki. Na spore pochwały w tej sytuacji zasługuje Filip Żagiel, który po wymanewrowaniu dwóch obrońców Chojniczanki oddał strzał z dystansu. Sprawił on sporo problemów Radosławowi Janukiewiczowi, który odbił piłkę do boku na tyle niefortunnie, że ta spadła tuż pod nogi napastnika Odry. Było 1:1.

W dalszym ciągu oglądaliśmy bardzo otwarte spotkanie, ale to gospodarze w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Znowu na listę strzelców wpisał się Wodecki, który dobił „wyplutą” przez bramkarza piłkę. Potężnym uderzeniem z rzutu wolnego wyrównać próbował Wojciech Lisowski, ale bez zarzutu ze swoich obowiązków pomiędzy słupkami wywiązał się Tobiasz Weinzettel.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Odra, która już w 49. minucie mogła podwyższyć prowadzenie. Strzał w światło bramki oddał Tomasz Wepa, ale na posterunku był golkiper gości. Później gra toczyła się głównie na połowie Chojniczanki, ale nie oznacza to, że ta nie miała swoich okazji. Groźnie było głównie po kontrach. Blisko zdobycia trzeciej bramki w tym meczu był Wodecki w 65. minucie spotkania. Piłka uderzyła jednak w słupek. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście znaleźli się po stałym fragmencie gry w klarownej sytuacji do wyrównania, ale po zamieszaniu w polu bramkowym żaden z piłkarzy nie był w stanie wbić piłki do siatki Odry.

Ostatecznie to Odra wygrała to spotkanie 2:1 i po siedmiu rozegranych meczach ma na swoim koncie 14 punktów. Chojniczanka przegrała po raz trzeci na wyjeździe w tym sezonie i w dorobku w dalszym ciągu ma 12 oczek.

Odra Opole – Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:1)

Bramki: Wodecki 15, 22 - Zawistowski 14

Odra: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Martin Baran, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Marcin Wodecki, Jakub Habusta, Tomasz Wepa (84. Mateusz Peroński), Rafał Niziołek, Filip Żagiel (87. Mateusz Marzec) - Marek Gancarczyk (79. Bartłomiej Maćczak)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka - Jakub Bąk, Paweł Zawistowski, Oskar Paprzycki, Rafał Grzelak (56. Tomasz Mikołajczak), Krzysztof Drzazga (67. Andrzej Rybski) - Emil Drozdowicz (77. Jacek Podgórski)

Żółta kartka: Boczek