Widzew pod wodzą Smudy ograł Legię

W rozegranym w Ząbkach spotkaniu 6. kolejki I grupy III ligi piłkarze Legii II Warszawa przegrali z Widzewem Łódź 1:2. Drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę wygrała piąty mecz z rzędu i jest liderem tabeli.

Piłkarze Widzewa rozpoczęli sezon od wyjazdowej porażki 1:2 z Victorią Sulejówek, ale od drugiej kolejki – czyli od momentu, gdy drużynę przejął trener Smuda – pewnie wygrywają. Pokonali kolejno Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0, Wartę Sieradz 3:0, Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 i MKS Ełk 4:0 w meczach ligowych, a w międzyczasie dołożyli jeszcze wygraną w Pucharze Polski – 11:0 z KAS Konstantynów Łódzki. W sobotę wygrali kolejne spotkanie, niezwykle ważne starcie z rezerwami Legii.

Łodzianie objęli prowadzenie po strzale Mateusza Michalskiego w 14. minucie i mieli przewagę przed przerwą. W 52. minucie gospodarze zdołali wyrównać, gdy drogę do bramki Widzewa znalazł Robert Bartczak. Wynik tej konfrontacji na 1:2 ustalił w 65. minucie Adam Radwański, który po podaniu Daniela Mąki technicznym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Jakuba Szumskiego.

– Najważniejszy był dla nas wynik. Wygrana z Legią daje nam wiarę w dalszą pracę i pokazuje, że ta układanka taktyczna i personalna jest skuteczna. Nie ustalaliśmy dziś taktyki specjalnie pod Legię, graliśmy tak, jak w meczach u siebie. Nie myślimy o sytuacji w tabeli, czy mamy nad kimś przewagę, czy ktoś nas wyprzedza. Za tydzień gramy z Olimpią Zambrów i musimy ten mecz wygrać – powiedział po spotkaniu trener Smuda.

Legia II Warszawa – Widzew 1:2 (0:1)

Legia II: Jakub Szumski – Łukasz Turzyniecki, Tomasz Wełnicki, Mateusz Żyro, Łukasz Moneta, Aleksander Waniek, Tsubasa Nishi, Miłosz Szczepański, Robert Bartczak (87. Piotr Cichocki), Mateusz Majewski, Mateusz Praszelik (69. Kamil Orlik).
Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel, Maciej Kazimierowicz, Adam Radwański, Mateusz Michalski (90. Dawid Kamiński), Daniel Mąka (87. Bartłomiej Niedziela), Michał Miller, Daniel Świderski (89. Aleksander Kwiek).

Bramki: 0:1 Mateusz Michalski (14), 1:1 Robert Bartczak (52), 1:2 Adam Radwański (65).