El. MŚ 2018: Holandia pokonała Bułgarię. Robben wyprzedził Cruyffa

Holandia zmazała plamę po ostatniej porażce z Francją (0:4) w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W niedzielę pokonała przed własną publicznością Bułgarię 3:1.

Dla jednych i drugich był to bardzo ważny mecz w kontekście dalszej walki o czołowe dwa miejsca w grupie A. Lepiej to spotkanie rozpoczęli "Oranje", którzy objęli prowadzenie po strzale Davy’ego Proppera w 7. minucie. Goście mogli odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, jednak Georgi Kostadinow trafił w słupek.

W drugiej części meczu prowadzenie gospodarzy podwyższył Arjen Robben. Dla skrzydłowego Bayernu Monachium był to 34. gol w drużynie narodowej. Dzięki temu wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców "Oranje" Johana Cruyffa i Abe Lenstrę. Obecnie zajmuje siódme miejsce.

Sto dwadzieścia sekund później Bułgarzy zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Kostadinowa. To jemu zapisano to trafienie, chociaż mogło się wydawać, że piłka wpadła do siatki bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Iwelina Popowa.

W 80. minucie kropkę nad "i" postawił Propper. Dla pomocnika Brighton & Hove Albion był to bez wątpienia najlepszy z dotychczasowych występów w kadrze. Bułgarii strzelił swoje pierwsze dwa gole na arenie międzynarodowej.

Dzięki wygranej Holandia wyprzedziła Bułgarię w tabeli grupy A. Na ten moment ma 13 punktów i wciąż goni Szwecję oraz Francję.

Holandia - Bułgaria 3:1 (1:0)

Bramki: Propper 7, 80, Robben 67 - Kostadinow 69

Holandia: Jasper Cillessen – Kenny Tate, Stefan de Vrij, Wesley Hoedt, Daley Blind – Georginio Wijnaldum, Davy Propper (86. Marco van Ginkel), Tonny Vilhena – Arjen Robben, Vincent Janssen, Quincy Promes

Bułgaria: Płamen Iliew – Strachił Popow, Wasił Bożikow, Georgi Terziew, Petyr Zanew – Atanas Zehirow (46. Georgi Miłanow), Iwajło Czoczew, Aleksandyr Cwetkow (24. Simeon Sławczew), Stanisław Manolew (60. Andrej Gałabinow) – Georgi Kostadinow – Iwelin Popow