Rosja mistrzem Europy! Kapitalny finał Lotto Eurovolley Poland 2017

W wielkim finale mistrzostw Europy w siatkówce – Lotto Eurovolley Poland 2017 – Niemcy przegrały z reprezentacją Rosji 2:3. Brązowy medal wywalczyli Serbowie, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z Belgami 3:2.

Rosjanie awansowali do finału w imponującym stylu – bez straty seta! W fazie grupowej pokonali kolejno Bułgarię (3:0), Słowenię (3:0) oraz Hiszpanię (3:0). W ćwierćfinale ponownie zagrali ze Słowenią i znów wygrali bez większego trudu 3:0. Półfinał to kolejny w tym turnieju szybki mecz podopiecznych trenera Siergieja Szlapnikowa, którzy rozbili Belgię 3:0. Rosjanie od początku turnieju rywalizowali w Tauron Arenie Kraków, mieli więc okazję dobrze zapoznać się z halą, w której rozgrywane były najważniejsze mecze Lotto Eurovolley Poland 2017.

Rywalem Sbornej była reprezentacja Niemiec, która sprawiła wielką niespodziankę: po raz pierwszy w historii awansowała do finału mistrzostw Europy. Drużyna trenera Andrei Gianiego przyjechała na turniej do Polski po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Grupową rywalizację w szczecińskiej Azoty Arenie rozpoczęła od zwycięstwa 3:2 w emocjonującym starciu z wicemistrzami olimpijskimi – reprezentacją Włoch. W kolejnych grach, już większych kłopotów, Niemcy ograli 3:0 Czechów i 3:0 Słowaków. W ćwierćfinale, rozegranym w katowickim Spodku, znów zmierzyli się z reprezentacją Czech i, mimo przejściowych kłopotów, znów zdołali wygrać – tym razem 3:1. W walce o finał sprawili sporą niespodziankę, pokonując po emocjonującym starciu reprezentację Serbii 3:2, choć przegrywali w tym meczu już 0:2!

Zdecydowanymi faworytami finałowego starcia byli rozpędzeni Rosjanie, co potwierdził już początek premierowej odsłony. Po dwóch asach serwisowych Dmitrija Wołkowa Niemcy przegrywali 2:7, a na pierwszej przerwie – 4:8. Niemcy właściwie tylko raz w tej partii zagrozili rywalom – w środkowej części, gdy skutecznym atakiem,  a po chwili asem serwisowym popisał się Gyorgy Grozer (14:14). W dalszej części seta siatkarze Sbornej odzyskali inicjatywę i po dwóch skutecznych atakach Maksima Michajłowa pewnie wygrali (19:25).

W drugim secie od początku przewagę mieli siatkarze z Niemiec. Skutecznie grał Grozer, po jego asie serwisowym podopieczni trenera Gianiego prowadzili 8:3 na pierwszej przerwie i zdołali tę przewagę jeszcze powiększyć w środkowej części (16:10). W końcówce Rosjanie poderwali się jeszcze do walki (23:20), ale Niemcy wygrali 25:20 po kontrowersyjnej decyzji arbitra w ostatniej akcji. Trzecia partia to znów przewaga ekipy trenera Szlapnikowa na początku (6:8), a potem pogoń Niemców, którzy dopięli swego po asie serwisowym Grozera (12:12). Zacięta walka trwała do samego końca. Wołkow wywalczył piłkę setową dla Rosjan (22:24), a Michajłow zakończył tę odsłonę w kolejnej akcji.

Set numer cztery, po wyrównanym początku, przebiegał pod dyktando Niemców, którzy w środkowej części, dzięki kapitalnej grze blokiem i przy słabszej skuteczności Michajłowa, zaczęli budować przewagę (8:6, 16:9). W końcówce Rosjanie nie byli już w stanie wiele zdziałać. Po skutecznym ataku Grozera (25:17), obie ekipy mogły szykować się do piątej partii. Tie-break rozpoczął się po myśli Niemców, którzy po wygraniu pięciu akcji z rzędu prowadzili 5:2. Gra Rosjan szybko jednak wróciła na właściwe tory. Przy zmianie stron tracili do rywali już tylko punkt (8:7). W końcówce – w dużej mierze dzięki skuteczności Michajłowa, który zdobył decydujące punkty – przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Finał Lotto Eurovolley Poland 2017 z pewnością spełnił oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kibiców siatkówki. Dużo emocji, zwroty akcji, wiele kapitalnych wymian i starcie gigantów – dwóch znakomitych liderów swoich drużyn: Grozer – Michajłow (Rosjanin został wybrany MVP całej imprezy). Niemcy nawiązali wyrównaną walkę z faworytami, stali się prawdziwą rewelacją tego turnieju i szkoda, że zabraknie ich w przyszłorocznych finałach mistrzostw świata.

W meczu o brąz siatkarze Serbii pokonali Belgów 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12). Polacy udział w turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu zakończyli na barażu o ćwierćfinał, w którym ulegli Słowenii 0:3. Zostali ostatecznie sklasyfikowani na 10. miejscu.

Niemcy – Rosja 2:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17, 13:15)

Niemcy: Lukas Kampa (3), Denys Kaliberda (13), Tobias Krick (14), Georg Grozer (27), Christian Fromm (11), Marcus Boehme (7) – Julian Zenger (libero) oraz Ruben Schott (2), Simon Hirsch, Jan Zimmermann.
Rosja: Siergiej Grankin (2), Jurij Berieżko (3), Artem Wolwicz (7), Maksym Michajłow (19), Dmitrij Wołkow (14), Ilia Własow (7) – Roman Martyniuk (libero) oraz Walentin Gołubiew (libero), Aleksander Butko (1), Maksym Żygałow (4), Jegor Kliuka (4), Ilias Kurkajew (6).

Mecz zakończony
NIEMCY
2:3
ROSJA
Zapis relacji
Relacja zakończona

NIEMCY – ROSJA 2:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17, 13:15) Maksim Michajłow zakończył finałowe starcie! Rosja mistrzem Europy!

NIEMCY – ROSJA 2:2, 13:14 Maksym Żygałow pomylił się w polu zagrywki.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 12:14 Maksim Michajłow wywalczył piłkę meczową dla Rosji!

NIEMCY – ROSJA 2:2, 12:13 Denis Kaliberda - as serwisowy w takim momencie!

NIEMCY – ROSJA 2:2, 11:13 Maksim Michajłow zablokowany. Trener Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 10:13 Skutecznie Artem Wolwicz.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 10:12 Aleksander Butko zaserwował w siatkę.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 9:12 Dmitrij Wołkow skutecznie! Rosjanie coraz bliżej tytułu. Andrea Giani po raz drugi w tym secie poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 9:11 Skuteczny atak Maksima Michajłowa.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 9:10 Trener Andrea Giani poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 9:9 Gyorgy Grozer popisał się skutecznym atakiem.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 8:9 Dmitrij Wołkow obił niemiecki blok.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 8:7 Maksim Michajłow przestrzelił atak i punkt zaliczki Niemców przy zmianie stron.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 6:7 Christian Fromm zatrzymany blokiem.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 6:6 Maksim Michajłow przedarł się przez blok rywali.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 5:5 Gyorgy Grozer znowu strzelił w aut.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 5:4  Gyorgy Grozer zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 5:2  Gyorgy Grozer! Pięć akcji z rzędu wygranych przez Niemców i trener Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 2:2, 4:2 Kapitalna seria Niemców! Zablokowali Rosjan na początku tie-breaka!

NIEMCY – ROSJA 2:2, 0:2 Gyorgy Grozer zatrzymany blokiem. Rozpoczęła się piąta, decydująca partia finałowego starcia!

NIEMCY – ROSJA 2:2 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17) Gyorgy Grozer skutecznym atakiem z prawego skrzydła zakończył czwartą odsłonę! Tie-break wyłoni mistrza Europy 2017!

NIEMCY – ROSJA 1:2, 24:16 Iljas Kurkajew zaserwował w siatkę. Piłka setowa dla Niemców.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 23:14 Skutecznie Ilja Kurkajew.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 22:12 Jeszcze jeden niemiecki blok i dziesięć punktów przewagi!

NIEMCY – ROSJA 1:2, 21:12 Trener Siergiej Szlapnikow poprosił jeszcze o czas.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 21:12 Skuteczny blok Niemców.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 20:12 Skuteczny atak Maksyma Żygałowa.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 19:10 Skuteczny blok Niemców.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 18:10 Denis Kaliberda zaatakował blok-aut.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 17:10 Lukas Kampa zaserwował w siatkę.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 16:9 Jurij Bierieżko dotknął siatki. Wyraźna przewaga Niemców na drugiej przerwie technicznej.

Wściekły Rosjanin rozbił butelkę. Przerwa w finale (WIDEO)

W meczu finałowym siatkarskich mistrzostw Europy Rosjanie zmierzyli się z Niemcami. Jak przystało na rangę spotkania nie brakowało emocji pozytywnych, ale i negatywnych. Te drugie udzieliły się jednemu z graczy Sbornej, który podczas przerwy rozbił butelkę z wodą, co wymusiło dłuższą przerwę.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 14:9 Zerwany atak Maksima Michajłowa.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 13:9 Tobias Krick skończył długą wymianę. Przerwa na żądanie trenera Siergieja Szlapnikowa.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 12:9 Lukas Kampa - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 11:9 Kapitalną akcję Niemców skończył Gyorgy Grozer.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 9:8 Maksim Michajłow tym razem skutecznie.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 9:6 Maksim Michajłow zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 8:6 Kolejny blok i dwa oczka zaliczki Niemców na pierwszej przerwie.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 7:6 Skuteczny blok Niemców.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 6:6 Przestrzelona zagrywka Gyorgy Grozera.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 6:5 Dmitrij Wołkow zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 5:5 Marcus Bohme zatrzymany blokiem.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 5:4 Maksim Michaiłow znów skutecznie.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 4:3 Atak po bloku w wykonaniu Maksima Michaiłowa, co pokazała weryfikacja.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 3:1 Denis Kaliberda zaatakował po bloku rywali.

NIEMCY – ROSJA 1:2, 2:1 Rozpoczął się set numer cztery wielkiego finału Lotto Eurovolley Poland 2017!

NIEMCY – ROSJA 1:2 (19:25, 25:20, 22:25) Maksim Michaiłow skutecznym atakiem zakończył tę zaciętą odsłonę.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 22:24 Dmitrij Wołkow obił blok rywali. Piłka setowa dla Rosji.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 22:23 Denis Kaliberda obił rosyjski blok. Tym razem to trener Siergiej Szlapnikow wziął czas.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 21:23 Maksim Żygałow - as serwisowy. Trener Andrea Giani wziął czas.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 21:22 Dmitrij Wołkow zaatakował po dłoniach rywala.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 21:21 Marcus Bohme ze środka.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 20:21 Gyorgy Grozer przestrzelił zagrywkę.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 19:20 Akcja za akcję. Najpierw Gyorgy Grozer, a po chwili odpowiedział Maksim Michaiłow

NIEMCY – ROSJA 1:1, 18:19 Maksim Michaiłow skutecznie, walka punkt za punkt.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 18:18 Tobias Krick skutecznie z krótkiej.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 17:18 Dotknięcie siatki po stronie Niemców.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 17:16 Lukas Kampa - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 16:16 Gyorgy Grozer skutecznie zaatakował po przerwie.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 15:16 Artem Wolwicz ustalił wynik na drugiej przerwie. Punkt przewagi mają Rosjanie.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 15:15 Skutecznym atakiem popisał się Gyorgy Grozer.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 14:14 Christian Fromm przestrzelił na kontrze.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 14:13 Christian Fromm - as serwisowy. Coraz bardziej nerwowo po stronie Rosjan.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 12:13 Rosjanie... rozlali wodę po swojej stronie boiska. Była konieczna dłuższa przerwa na kosmetykę parkietu.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 12:12 Gyorgy Grozer - as serwisowy! Trener Siergiej Szlapnikow szybko poprosił o przerwę.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 11:12 Gyorgy Grozer popisał się kapitalnym, technicznym atakiem nad blokiem.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 10:12 Dmitrij Wołkow zatrzymany blokiem.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 9:12 Maksim Michaiłow w ostatnich akcjach odzyskał skuteczność.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 8:11 Skuteczny atak Maksima Michaiłowa.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 7:10 Tobias Krick skutecznie z krótkiej.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 6:10 Trzy akcje z rzędu wygrali Rosjanie. Trener Andrea Giani poprosił o czas.

A to kontrowersyjna sytuacja z ostatniej akcji drugiego seta:

NIEMCY – ROSJA 1:1, 6:8 Zepsuta zagrywka Niemców i dwa punkty przewagi mają Rosjanie na pierwszej przerwie.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 6:7 Skutecznie Denis Kaliberda.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 5:7 Zablokowany Gyorgy Grozer.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 5:5 Skutecznie Denis Kaliberda. Punkt za punkt na początku tej odsłony.

NIEMCY – ROSJA 1:1, 4:4 Skutecznym atakiem popisał się Iljas Kurkajew

NIEMCY – ROSJA 1:1, 3:2 Potężna zagrywka Gyorgy Grozera i as serwisowy!

NIEMCY – ROSJA 1:1, 1:1 Rozpoczęła się trzecia odsłona finału ME 2017!

NIEMCY – ROSJA 1:1 (19:25, 25:20) Kontrowersja w ostatniej akcji seta. Gyorgy Grozer skończył tę partię skutecznym atakiem, ale wcześniej piłka spadła w boisko po niemieckiej stronie. Podopieczni Andrei Gianiego wyrównali stan meczu, a Rosjanie przegrali pierwszego seta na tych mistrzostwach!

NIEMCY – ROSJA 0:1, 24:20 Piłka setowa dla Niemców.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 23:20 Denis Kaliberda zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 23:19 Gyorgy Grozer znów zaatakował w aut. Cztery akcje z rzędu padły łupem Rosjan. Trener Andrea Giani poprosił o przerwę.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 23:18 Zablokowany Denis Kaliberda.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 23:17 Gyorgy Grozer z lewego skrzydła zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 23:15 Skuteczny atak Rubena Schotta.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 22:15 Skutecznym atakiem popisał się Maksim Żygałow.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 22:14 Kapitalna kontra Niemców.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 21:14 Trener Siergiej Szlapnikow wziął czas.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 20:14 Ilja Własow - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 20:12 Gyorgy Grozer zaatakował po bloku...

NIEMCY – ROSJA 0:1, 19:12 Marcus Bohme popisał się skutecznym atakiem ze środka.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 18:11 Christian Fromm w trudnej sytuacji wcisnął piłkę na rosyjską stronę.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 16:11 Dmitrij Wołkow zaatakował po przerwie.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 16:10 Gyorgy Grozer ustalił wynik na drugiej przerwie. Sześć punktów przewagi Niemców.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 15:10 Skuteczny atak Tobiasa Kricka.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 14:10 Artem Wolwicz - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 14:9 Dmitrij Wołkow obił niemiecki blok.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 14:8 Skutecznie Denis Kaliberda. Sześć punktów przewagi Niemców i trener Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 13:8 Tobias Krick z przechodzącej piłki.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 11:7 Po dwóch piłkach wygranych przez Rosjan, skutecznie zaatakował Christian Fromm.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 10:5 Dotknięcie siatki po stronie Rosjan.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 9:4 Maksim Michaiłow po raz kolejny w tym secie pomylił się w ataku.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 8:4 Siergiej Grankin popisał się efektowną kiwką.

Najlepsza akcja pierwszego seta:

NIEMCY – ROSJA 0:1, 8:3 Gyorgy Grozer - as serwisowy! Wysoka przewaga Niemców na początku drugiej partii.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 6:2 Tobias Krick - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 5:2 Kolejna pomyłka Maksima Michaiłowa w ataku!

NIEMCY – ROSJA 0:1, 3:1 Skuteczny atak Christiana Fromma.

NIEMCY – ROSJA 0:1, 2:0 Rozpoczął się drugi set finału. Maksim Michaiłow zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 0:1 (19:25) Maksim Michaiłow zakończył premierową odsłonę.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 19:24 Maksim Michaiłow popisał się skutecznym atakiem. Piłka setowa dla Rosji.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 19:23 Skuteczny atak Tobiasa Kricka.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 18:23 Maksim Żygałow - as serwisowy!

NIEMCY – ROSJA 0:0, 18:22 Denis Kaliberda zaatakował w aut, co potwierdziła weryfikacja.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 17:20 Po czasie błąd popełnił Dmitrij Wołkow.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 16:20 Trener Andrea Giani poprosił o drugi czas.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 16:19 Denis Kaliberda nie skończył ataku, po chwili Gyorgy Grozer zaatakował w aut i Rosjanie odzyskali przewagę.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 15:17 Maksim Michaiłow zakończył kontrę Rosjan.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 15:16 Punkt zaliczki Rosjan na drugiej przerwie.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 15:15 Gyorgy Grozer złapał już chyba właściwy rytm!

NIEMCY – ROSJA 0:0, 14:15 Skuteczny atak Maksima Michaiłowa, co pokazała weryfikacja.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 14:14 Gyorgy Grozer - as serwisowy! Trener Siergiej Szlapnikow poprosił o czas.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 13:14 Kapitalną wymianę obu ekip zakończył Gyorgy Grozer!

NIEMCY – ROSJA 0:0, 12:14 Skuteczny blok Niemców.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 10:14 Ilja Własow oszukał niemiecki blok.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 10:13

NIEMCY – ROSJA 0:0, 9:12 Denis Kaliberda zaatakował blok-antenka.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 8:12 Dmitrij Wołkow tym razem skutecznie.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 8:11 Dmitrij Wołkow zaatakował w aut.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 7:11 Jurij Bierieżko nie miał kłopotów z ominięciem pojedynczego bloku.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 5:10 Skutecznym atakiem popisał się Jurij Bierieżko.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 4:9 Znów zablokowany Gyorgy Grozer.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 4:8 Cztery punkty przewagi mają Rosjanie na pierwszej przerwie technicznej.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 4:7 Dwa błędy własne Rosjan w dwóch kolejnych akcjach.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 2:7 Dmitrij Wołkow - as serwisowy.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 2:6 Trener Andrea Giani poprosił o czas po asie serwisowym Dmitrija Wołkowa.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 2:5 Skutecznie Ilja Własow.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 2:4 Długa wymiana obu ekip. Zablokowany Gyorgy Grozer.

NIEMCY – ROSJA 0:0, 1:2 Rozpoczynamy finałowe spotkanie Lotto Eurovolley Poland 2017!

Mecz poprowadzą sędziowie: Wojciech Maroszek (Polska) – Goran Gradinski (Serbia).

Czas na hymny obu państw.

Czytelnicy Polsatsport.pl w naszej sondzie wskazali siatkarzy Sbornej jako faworyta tego meczu, wyniki:

Rosja (70%) - Niemcy (30%).

Pierwsza piłka finałowego starcia przewidziana jest na godzinę 20.50.

Mecz finałowy w Polsacie i Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Aż trudno uwierzyć, że to już ostatni mecz Lotto Eurovolley Poland 2017... A przecież tak niedawno ten turniej rozpoczął się meczem na PGE Narodowym...

Rozpoczęcie spotkania finałowego przesunie się nieco w czasie z powodu długiego starcia o III miejsce w którym Serbia pokonała Belgię 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12).

Serbowie wydarli Belgom brąz Eurovolley 2017!

W spotkaniu o III miejsce mistrzostw Europy w siatkówce - Lotto Eurovolley Poland 2017 - Serbia wygrała z Belgią 3:2. W finale turnieju Niemcy zmierzą się z Rosją. Siatkarze Serbii udział w Lotto Eurovolley Poland 2017 rozpoczęli od efektownego zwycięstwa 3:0 nad gospodarzami w meczu otwarcia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

W półfinale, również zdecydowanie, ograli 3:0 reprezentację Belgii. Zobacz skrót meczu:

Rosjanie w ćwierćfinale rozgromili pogromców Polaków - reprezentację Słowenii 3:0. Zobacz skrót meczu:

W półfinale zaś ograli 3:2 Serbię. Zobacz skrót meczu:

Przypomnijmy, że Niemcy w ćwierćfinale pokonali 3:1 reprezentację Czech. Zobacz skrót meczu:

Finał Eurovolley 2017: Rosja - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport i w Polsacie

Pięć meczów i ani jednego straconego seta - tak wygląda bilans Rosji w mistrzostwach Europy siatkarzy. W niedzielę Sborną czeka finał, w którym zmierzy się z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi po niezwykłym boju pokonali Serbów 3:2. Transmisja finału Eurovolley 2017: Rosja - Niemcy w Polsacie Sport i w Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z finału mistrzostw Europy w siatkówce: Niemcy – Rosja. Początek spotkania o godzinie 20.30.