Nice 1 Liga: Miedź wygrała w meczu na szczycie i została nowym liderem!

Chrobry Głogów przegrał 1:2 z Miedzią Legnica w najciekawszym meczu siódmej kolejki Nice 1 Ligi. Gola przesądzającego o zwycięstwie gości strzelił Przemysław Mystkowski uderzeniem zza pola karnego w 51. minucie meczu.

Obie ekipy po poprzedniej kolejce czuły niedosyt, gdyż zarówno Chrobry, jak i Miedź tylko zremisowały swoje spotkania. Podział punktów głogowian był drugim w ich wykonaniu w tym sezonie, a pierwszym od czterech meczów. Na inaugurację sezonu rozgrywek drużyna prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Miedź również punkty przed tygodniem straciła, ale w jej wypadku był to już trzeci remis. Poprzednio podopieczni Dominika Nowaka zanotowali serię trzech zwycięstw z rzędu pokonując kolejno Odrę Opole, Zagłębie Sosnowiec i Wigry Suwałki.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli już w 11. minucie meczu. Błąd Pawła Kapsy wykorzystał Przemysław Stolc, który dobił piłkę do pustej bramki. Ze skuteczną interwencją w tej sytuacji nie zdążył Rafał Augustyniak. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Wojciech Łobodziński, który znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Podobnie jak przy bramce dla Chrobrego błąd popełnił bramkarz, Sławomir Janicki. Golkiper gospodarzy wyszedł do piłki, jednak zaliczył „pusty przelot”. Sytuację wykorzystał Grzegorz Bartczak, który podał głową piłkę do Łobodzińskiego, a ten nie miał problemów ze skutecznym wykończeniem akcji.

Po zmianie stron to Miedź doszła do głosu. Na indywidualną akcję zdecydował się Przemysław Mystkowski, który pewnie strzałem zza pola karnego uderzył tuż przy słupku. Janicki w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia. Było 1:2 dla gości.

W późniejszych fragmentach meczu to Chrobry próbował narzucić gościom swoje warunki gry, ale w sytuacjach podbramkowych albo brakowało zimnej krwi, albo precyzji. Ciężar gry na swoje barki brał Mateusz Machaj, ale to wyraźnie nie był jego dzień. Kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry można było wyjść z założenia, że to Miedź przegrywa i to Miedź musi zdobyć bramkę. Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, którzy momentami byli bezradni przy dobrze dysponowanych tego dnia piłkarzach z Legnicy.

Ostatecznie to Miedź Legnica wygrała z Chrobrym Głogów 2:1 i z 15 punktami na koncie po siedmiu meczach lideruje w Nice 1 Lidze. Chrobry ma 14 oczek i jest trzeci.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica 1:2 (1:1)

Bramki: P. Stolc 11 – W. Łobodziński 43, P. Mystkowski 51

Składy:

Chrobry: S. Janicki, J. Bach, (M. Borecki 57), K. Danielak, M. Gąsior, M. Olkow-Gołąb, M. Machaj, R. Mandrysz, S. Michalski, P. Stolc, L. Szczepaniak, P. Trytko (K. Kaczmarek 37)

Miedź: P. Kapsa, R. Augustyniak, G. Bartczak, M. Bartulovic, T. Bozic, J. De Amo, L. Garguła, F. Kwame, W. Łobodziński, P. Mystkowski (Bartkowiak 90), J. Vojtus (F. Piasecki 64)

Żółta kartka – Chrobry Głogów: Michał Ilków-Gołąb, Konrad Kaczmarek, Seweryn Michalski. Miedź Legnica: Grzegorz Bartczak.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 2000.