Na samym szczycie klasyfikacji, uplasował się niemiecki bombardier - Gyorgy Grozer. Siatkarz zdobył podczas turnieju aż 117 "oczek" podczas pięciu spotkań, w których zagrał. Atakujący, razem ze swoim teamem kierowanym przez włoskiego trenera Andreę Gianiego, po wygraniu grupy B (po pokonaniu Włochów 3:2, Słowaków 3:0 i Czechów 3:0) awansował bezpośrednio do ćwierćfinału. W nim, Niemcy ponownie ograli Czechów, tym razem 3:1. Następnie musieli jeszcze zmierzyć się z Serbami, których pokonali w tie-breaku oraz Rosjanami, których wyższość musieli uznać po pięciu setach. Oprócz srebrnego medalu, Grozer dostał nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju.

 

Na drugiej pozycji rankingu, znalazł się z dorobkiem 109 punktów, rosyjski atakujący - Maksim Michajłow. 29-latek razem ze Sborną, wygrał wszystkie spotkania fazy grupowej, ćwierćfinał i półfinał 3:0. W wielkim finale, siatkarze Siergieja Szlapnikowa pokonali Niemców 2:3. Michajłow dostał nagrodę MVP.

 

Trzecie miejsce zajmuje Dimitrij Wołkow, również reprezentant Rosji. Podczas turnieju zdobył 95 "oczek". Wybrany został jednym z dwóch najlepszych przyjmujących drużyny marzeń.

 

Tsvetan Sokołow - atakujący reprezentacji Bułgarii, zajął kolejną lokatę. Podczas pięciu spotkań zdobył 92 punkty. Siatkarze Płamena Konstantinowa zajęli ostatecznie szóste miejsce. Wygrali w fazie grupowej z Hiszpanią 3:0 i Słowenią 3:0, musieli uznać jednak wyższość Rosjan 0:3. W barażu o ćwierćfinał pokonali siatkarzy Finlandii 3:1. Będąc w najlepszej "ósemce" ponieśli porażkę z Serbią 0:3.

 

Na piątej pozycji  rankingu jest Uros Kovacevic. Serbski przyjmujący podczas sześciu spotkań zdobył łącznie 87 punktów dla swojego zespołu. Podczas pierwszej fazy zawodów, Serbia wygrała grupę A (po zwycięstwie nad Polakami 3:0, Estończykami 3:2 oraz Finlandią 3:0). W ćwierćfinale siatkarze Płamena Konstantinowa ulegli Serbom 0:3 i odpadli z turnieju.

 

Belg - Sam Deroo, widnieje na kolejnym miejscu klasyfikacji. Siatkarz zdobył taką samą ilość punktów co poprzednik. Razem z kolegami z drużyny, wygrał grupę D (po zwycięstwie nad Francją 3:2, Turcją 3:2 i Holandią 3:0). Belgowie odprawili w ćwierćfinale Włochów 3:0. W półfinale ulegli 0:3 Rosjanom, a w meczu o brąz Serbom 2:3.

 

Czech Michal Finger zajął siódmą pozycję. Atakujący zakwalifikował się ze swoim zespołem do barażu o ćwierćfinał, po zwycięstwie 3:1 nad Słowacją, oraz dwóch porażkach: z Niemcami 0:3 i Włochami 0:3. W meczu barażowym Czesi pokonali Francję 3:1, a następnie przegrali z Niemcami 1:3.

 

Na ósmym miejscu uplasował się Metin Toy. Turecki atakujący zapisał na swoim koncie 78 punktów w czterech meczach. Drużyna po zwycięstwie nad Holandią 3:1 i dwóch porażkach: z Belgią 2:3 i Francją 0:3, zagrała w meczu barażowym z Włochami. Po przegranej 0:3 zespół pożegnał się z turniejem i zakończył rozgrywki na jedenastym miejscu.

 

Kolejne miejsce zajął Nemanja Petric. Serb zdobył 75 punktów w czterech spotkaniach.

 

Stephen Boyer jako jedyny Francuz znalazł się w "dziesiątce" najlepiej punktujących. Zapisał na swoim koncie 71 "oczek". Trójkolorowi przegrali na początek turnieju z Belgią 2:3, później pokonali Holandię 3:2 i Francję 3:0. Po przegranej w barażu o ćwierćfinał z Czechami 1:3, odpali z turnieju.

 

W dziesiątce najlepiej punktujących nie znalazł się żaden Polak. Michał Kubiak - przyjmujący i kapitan Biało-Czerwonych uplasował się na 42. miejscu. Reprezentacja Polski w fazie grupowej pokonała Estonię i Finlandię 3:0, przegrała z Serbią 0:3. W meczu barażowym o ćwierćfinał  siatkarze Ferdinando De Giorgiego musieli uznać wyższość Słowenii 0:3. W końcowej klasyfikacji mistrzostw Europy zajęli dziesiątą pozycję.