Grand Prix Quebecu: Setne zwycięstwo Sagana

Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) odniósł setne zwycięstwo w karierze, wygrywając w piątek kolarski klasyk Grand Prix Quebecu. Dwukrotny mistrz świata triumfował w tej imprezie także przed rokiem.

Podobnie jak w poprzedniej edycji Sagan wyprzedził na finiszu mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro Belga Grega Van Avermaeta (BMC). Trzecie miejsce zajął Australijczyk Michael Matthews (Sunweb).

27-letni Sagan po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium jako zawodowiec 10 marca 2010 roku po etapie wyścigu Paryż-Nicea. W tym sezonie odniósł 11 zwycięstw.

W piątek pomagał mu na trasie Maciej Bodnar. Osiem kilometrów przed metą Polak został jednak potrącony przez Ukraińca Andrija Griwkę i nie mógł już wspierać Słowaka na ostatnim odcinku.

Wyścig w Quebecu był pierwszym z dwóch kanadyjskich klasyków najwyższej kategorii (World Tour). W niedzielę okazja do rewanżu w Montrealu.