Legniczanie objęli pozycję lidera Nice 1 Ligi przed tygodniem, dzięki zwycięstwu w wyjazdowym meczu nad Chrobrym Głogów (2:1). Była to pierwsza wygrana Miedzi z regionalnym rywalem od 10 lat i jakże ważna - rezultat ten zepchnął bowiem Chrobrego z pierwszego miejsca w lidze i wywindował na tę pozycję właśnie podopiecznych Dominika Nowaka. Zespół z Legnicy ma dziś na koncie 15 punktów (cztery zwycięstwa, dwa remisy), a także najlepszy bilans bramkowy w stawce: 13:5.

 

Drutex-Bytovia traci do lidera dwa oczka, na co złożyły się cztery zwycięstwa, remis i dwie porażki. W sierpniu zawodnikom Adriana Stawskiego przydarzyły się dwa wypadki przy pracy z rzędu - przegrane po 0:1 z GKS-em Tychy oraz Olimpią Grudziądz mocno nadszarpnęły morale zespołu. Bytowianie pewność siebie odzyskali jednak w zeszłotygodniowym starciu z Pogonią Siedlce, gromiąc ją u siebie 4:2. Dwa gole w tym meczu strzelił Janusz Surdykowski, który z pięcioma trafieniami jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców. Jego Bytovia dziś znów walczy o czołówkę tabeli.

 

Transmisja meczu Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów od godz. 20:30 w Polsacie Sport. Komentują Marcin Feddek i Andrzej Iwan.