Nice 1 Liga: Szalona końcówka Miedzi! Drutex-Bytovia na kolanach

Miedź Legnica pokonała Drutex-Bytovię Bytów 2:1 w meczu 8. kolejki Nice 1 Ligi. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dopiero w końcówce spotkania. Wszystkie trzy gole padły w zaledwie cztery minuty.

Konfrontacja Miedzi Legnica z Drutex-Bytovią Bytów była najciekawiej zapowiadającym się starciem 8. kolejki Nice 1 Ligi. Mierzyły się bowiem ze sobą druga z czwartą drużyną w tabeli. Gospodarze do tego starcia podchodzili w znakomitych nastrojach, gdyż przed tygodniem pokonali 2:1 w spotkaniu wyjazdowym Chrobrego Głogów. Bytovia bez problemu rozprawiła się 4:1 z Pogonią Siedlce.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzenie mogli objąć w 17. minucie meczu. W znakomitej sytuacji odnalazł się Przemysław Mystkowski, po którego uderzeniu głową piłka trafiła w słupek. Błyskotliwie wypatrzył go Grzegorz Bartczak, który był adresatem podania.

Goście próbowali odpowiedzieć 12 minut później, ale uderzenie Kamila Wacławczyka trafiło wprost w strzegącego dostępu do bramki Miedzi Pawła Kapsę. 180 sekund po tym wynik spotkania otworzyć próbował Jakub Vojtus, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramką.

Po zmianie stron znowu przed szansą stanął Vojtus, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Oszmańcem. Duże brawa za tę interwencję golkipera gości, który wykazał się sporym refleksem.

W 80. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie. Znakomitą „zastawką” popisał się Janusz Surdykowski, a sytuację tą wykorzystał Kamil Wacławczyk, który „na raty” pokonał bramkarza gospodarzy. Goście dosyć niespodziewanie objęli prowadzenie.

120 sekund później Miedź doprowadziła do wyrównania. Precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mladen Bartulovic. Bramkarz gości nie miał szans na wybronienie tego strzału. Było 1:1.

Miedź była wyraźnie podrażniona i poszła za ciosem. Fantastycznym rajdem popisał się Frank Adu Kwame, a z kilku metrów celnie tę akcję wykończył Marquitos. Gospodarze bardzo szybko z 0:1 doprowadzili do 2:1.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i po bardzo emocjonującej końcówce meczu Miedź Legnica pokonała Drutex-Bytovię Bytów 2:1.  Gospodarze dzięki temu mają na swoim koncie 18 punktów po 8 meczach. Dorobek Bytovii to 13 oczek.

Miedź Legnica - Drutex-Bytovia Bytów 2:1 (0:0)

Bramki: M. Bartulovic 82, Marquitos 84 - K. Wacławczyk 80

Składy:

Miedź Legnica: P. Kapsa, R. Augustyniak, G. Bartczak, M. Bartkowiak (G. Jaroch 91), M. Bartulovic, T.Bozic, L. Garguła (T. Egerszegi 94), F. Kwame, P. Mystkowski (Marquitos 72) , K. Osyra, J. Vojtus

Drutex-Bytovia Bytów: M. Oszmaniec, S. Duda, F. Gonzalez, M. Jakobowski (B. Biel 81), S. Kamiński, B. Paczobut (O. Kpassa 90), M. Stasiak, J. Surdykowski, K. Wacławczyk, J. Wilk, B. Wolski

Żółta kartka – Miedź Legnica: Grzegorz Bartczak, Frank Adu Kwame. Drutex Bytovia Bytów: Bartosz Wolski.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 2 500