Bolt jest wielkim fanem futbolu, dlatego został ambasadorem Pro Evolution Soccer 2018. To nie wszystko, ponieważ znajdzie się także w samej grze - jako agent i zawodnik w trybie myClub. Jest dodawany do zamówień przedpremierowych.

 

Rekordzista świata na 100 i 200 metrów, grający na pozycji lewoskrzydłowego, będzie najszybszym piłkarzem w PES 2018. Jego szybkość i przyspieszenie oceniono na 99, co jest najwyższą możliwą wartością. Tuż za jego plecami znaleźli się Pierre-Emerick Aubameyang (97), Gareth Bale (95), Leroy Sane (95), Hector Bellerin (94) i Theo Walcott (94).

 

 

Całość umiejętności Bolta "wyceniono" na 75. Dla porównania, nowego gwiazdora Paris Saint-Germain Kyliana Mbappe w wersji beta oceniono na 78, ale to może jeszcze ulec zmianie.

 

 

Bolt zakończył swoją karierę w sierpniu tego roku po mistrzostwach świata w Londynie. W mediach spekuluje się, że będzie chciał wrócić do sportu… jako piłkarz. W swojej karierze wywalczył dziewięć złotych medali igrzysk olimpijskich. Był najlepszy w Pekinie, Londynie i Rio na 100 m, 200 m i 4x100 m, jednak z powodu dopingowej wpadki jednego z jego kolegów stracił krążek wywalczony w sztafecie w Chinach. Ponadto ma w dorobku 14 medali mistrzostw świata, 11 z nich z najcenniejszego kruszcu.

 

Pro Evolution Soccer 2018 będzie miało swoją premierę 14 września. Gra pojawi się na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One i Xboksie 360.