Nice 1 Liga: Zwycięstwa trzech czołowych drużyn

Trzy czołowe drużyny pierwszej ligi piłkarskiej - pierwsza w tabeli Miedź Legnica, wicelider Odra Opole i trzeci Chrobry Głogów - wygrały swoje mecze w 8. kolejce. W szlagierowym spotkaniu lider już w piątek pokonał Drutex Bytovię 2:1.

Losy meczu w Legnicy rozstrzygnęły się w dopiero w końcówce. W 81. minucie goście z Bytowa objęli prowadzenie po golu Kamila Wacławczyka, ale chwilę później wyrównał Mladen Bartulovic, a w 84. minucie zwycięstwo Miedzi zapewnił Marquitos.

Legniczanie (18 pkt) są jedynym zespołem w pierwszej lidze bez porażki. Ich piątkowi rywale pozostali z dorobkiem 13 pkt.

Miedź nie uciekła jednak najgroźniejszym rywalom, ponieważ Odra i Chrobry (po 17 pkt) również odniosły zwycięstwa. Beniaminek z Opola pokonał w sobotę u siebie mające duże aspiracje, choć na razie rozczarowujące Zagłębie Sosnowiec 1:0 dzięki bramce Martina Barana w doliczonym czasie. Wcześniej goście mogli strzelić gola, ale w 55. minucie rzutu karnego dla Zagłębia nie wykorzystał Tomasz Nowak.

Trzeci w tabeli Chrobry wygrał w piątek na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:0 dzięki bramce w 25. minucie Konrada Kaczmarka.

Wciąż nie wiedzie się Ruchowi Chorzów. Spadkowicz z ekstraklasy, który rozpoczął sezon z pięcioma ujemnymi punktami, doznał szóstej porażki w siedmiu meczach (ma jedno spotkanie zaległe). Tym razem uległ na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:1.

Ciekawie zapowiadał się mecz w Łęcznej. Wprawdzie tamtejszy Górnik oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmują odległe miejsca w tabeli, ale to zespoły, które jeszcze niedawno grały w ekstraklasie. Górnik spadł z niej w poprzednim sezonie, a "Górale" rok wcześniej.

W sobotę lepsi okazali się piłkarze z Lubelszczyzny, którzy wygrali 1:0 po bramce w 84. minucie Patryka Szysza (czwarte trafienie w sezonie).

Piłkarze 1. ligi kończą ósmą kolejkę, ale niektóre drużyny - zwłaszcza ze środka i dołu tabeli - mają po jednym meczu zaległym. Poprzednia seria gier była bowiem niepełna, z uwagi na zgrupowania reprezentacji narodowych nie odbyło się pięć spotkań. Zaległości zostaną nadrobione 13, 14 i 27 września.

Obecną serię gier zakończy niedzielny mecz nieźle radzących sobie w tym sezonie Chojniczanki Chojnice z GKS Tychy (śląski zespół ma jeden mecz zaległy).