Probierz o krok od pokonania byłego klubu. Jagiellonia uratowała remis

Michałowi Probierzowi nie udało się pokonać swojego byłego klubu. Cracovia, w meczu 8. kolejki ekstraklasy zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok tracąc bramkę w 89. minucie. „Pasy” wciąż pozostają bez wygranej na swoim stadionie.

Obydwa zespoły przystąpiły do gry w mocno eksperymentalnych składach. W porównaniu z poprzednim meczem z Piastem Gliwice trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot dokonał aż sześciu zmian, a Probierz dał szansę pięciu zawodnikom, którzy nie znaleźli się w wyjściowej „jedenastce” na spotkanie z Śląskiem we Wrocławiu. Trudno powiedzieć, czy akurat te roszady miały wpływ na kiepski poziom, ale widać było wyraźnie, że zarówno jedni, jaki drudzy mieli ogromne problemy ze skonstruowaniem składnych akcji.

Cracovia objęła prowadzenie w 23. minucie, gdy Krzysztof Piątek pokonał z rzutu karnego Damiana Weglarza, który zastępował kontuzjowanego pierwszego bramkarza Jagiellonii – Mariana Kelemena. Dla napastnika „Pasów” był to piąty gol w tym sezonie, a czwarty z karnego. „Jedenastkę” wypracował Jakub Wójcicki, sfaulowany przez debiutującego w Jagiellonii Nemanję Mitrovica. Słoweniec został niedawno pozyskany z Olimpiji Lublana.

Goście przed przerwą mieli tylko jedną okazję do wyrównania. W 29. minucie Łukasz Burliga dośrodkował z prawego skrzydła, a Przemysław Frankowski strzelając z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron długo nic nie wskazywało na to, że Jagiellonia może odrobić stratę. Bliżej podwyższenia prowadzenia była bowiem Cracovii, ale w 79. minucie Mateusz Wdowiak, zamiast podawać do lepiej ustawionego Michala Siplaka, oddał niezbyt mocny strzał obroniony przez Węglarza.

Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero tuż przed końcem. W 89. minucie Łukasz Sekulski podał przed pole karne do Piotr Wlazły, a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku doprowadził do remisu. W doliczonym czasie wygraną Jagiellonii powinien zapewnić Cillian Sheridan. Irlandczyk najpierw nie trafił w bramkę "główkując" z kilku metrów, a chwilę później nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim.

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Krzysztof Piątek (23-karny), 1:1 Piotr Wlazło (89).

Żółta kartka – Cracovia Kraków: Radosław Kanach. Jagiellonia Białystok: Karol Świderski, Łukasz Burliga, Rafał Grzyb.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 7 262.

Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Matic Fink, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka (46. Michal Siplak) - Adam Deja, Milan Dimun (80. Radosław Kanach) - Jakub Wójciki, Javi Hernandez (67. Sebastian Steblecki), Mateusz Wdowiak - Krzysztof Piątek.

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Łukasz Burliga, Gutieri Tomelin, Nemanja Mitrovic, Piotr Tomasik - Przemysław Frankowski, Rafał Grzyb (80. Piotr Wlazło), Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas (60. Fedor Cernych) - Karol Świderski (69. Łukasz Sekulski), Cillian Sheridan.