Reprezentacja Polski w rugby wygrała z drużyną Europy

Reprezentacja Polski wygrała 52:19 z drużyną Europy w spotkaniu rozegranym z okazji 60-lecia Polskiego Związku Rugby. Biało-Czerwoni już po pierwszej połowie prowadzili 31:12, a po zmianie stron tylko potwierdzili swoją dominację.

Spotkanie miało charakter towarzyski i zostało uroczyście rozegrane w ramach obchodów 60-lecia Polskiego Związku Rugby. W składzie gości wystąpiło wiele gwiazd, między innymi Fabrice Estebanez, Vasile Balana, Nathan Pelsy, Amir Rademaker i Storm Carol. Mecz był ostatnim na ławce trenerskiej Biało-Czerwonych Blikkiesa Groenewalda.

Polacy nie najlepiej rozpoczęli mecz, a pierwsze przyłożenie należało do gości, którzy otworzyli wynik. Na szczęście dla Biało-Czerwonych nie udało się skutecznie podwyższyć powadzenia i po pierwszej akcji punktowej ekipa Europy prowadziła tylko 5:0.

Potem do głosu doszli Polacy. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Grzegorz Szczepański, który dwiema fantastycznymi akcjami zupełnie wymanewrował obrońców reprezentacji Europy i zdobył przyłożenia. Swoim popisowym rajdem błysnął również Szymon Sirocki, a jego solowe akcje skrzydłem są zwykle wizytówką meczów reprezentacji siedmioosobowej. Z dobrej strony pokazał się łącznik młyna w Biało-Czerwonej ekipie, czyli Dawid Plichta, który także zapunktował. Do szatni Polacy schodzili prowadząc 31:12.

Dużo walki oglądaliśmy tuż po zmianie stron, ale pierwszy kwadrans drugiej części gry to zdecydowanie wolniejsza gra obu stron, co odbiło się na wyniku. Na tablicy dalej widniał rezultat z pierwszej połowy spotkania, a każda ofensywna próba Europejczyków zatrzymywała się na dobrze dysponowanej defensywie Polaków.

W 59. minucie meczu pierwsze punkty po zmianie stron zdobył Kamil Bobryk. Chwilę później naszej reprezentacji Polski udało się dołożyć dwa punkty z podwyższenia i po godzinie gry wynik meczu to już 38:12.

Najbardziej efektowna akcja tego meczu miała miejsce w 68. minucie. Punkty przyłożył Kewin Bracik, a rugbowi adepci powinni tę akcję stawać za wzór. Przełożenie pozwoliło dopisać kolejne dwa punkty i było już 45:12.

Wynik meczu zakończyły punkty Biało-Czerwonych zdobyte kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem. Skuteczne kopnięcie na słupy zapewniło podwyższenie, co jeszcze zwiększyło rozmiary zwycięstwa.

Reprezentacja Polski wygrała drugą połowę 21:0, a całe spotkanie 52:12.

Polska - Europa 52:19 (31:12)