Rocha w poniedziałek po południu najpierw spotka się z dziennikarzami, potem poprowadzi pierwszy trening. Nowy szkoleniowiec "Niebieskich" ma 63 lata.

 

Jako piłkarz występował w argentyńskich klubach Newell’s Old Boys i Boca Juniors Buenos Aires, kolumbijskim Atletico Junior oraz przez 9 lat w Panathinaikosie Ateny. Jest trzykrotnym reprezentantem Argentyny, mistrzem tego kraju i dwukrotnym mistrzem Grecji.

 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. Największe sukcesy odnosił z Panathinaikosem. Dwukrotnie poprowadził ten klub do mistrzostwa Grecji (1995, 1996), zdobył z nim dwa puchary Grecji (1994, 1995) i w roku 1994 Superpuchar Grecji. W sezonie 1995/96 doprowadził Panathinaikos do półfinału Ligi Mistrzów.

 

Warzycha, były gracz Ruchu i Panathinaikosu (także za czasów Rochy), został szkoleniowcem chorzowian w kwietniu. Zastąpił Waldemara Fornalika, który zrezygnował po zakończeniu sezonu zasadniczego ekstraklasy. W czerwcu "Niebiescy" spadli z ekstraklasy po raz czwarty w historii, a nowy sezon drużyna zaczęła z pięcioma ujemnymi punktami na skutek naruszenia wymogów licencyjnych.

 

Ruch Chorzów w siedmiu kolejkach pierwszej ligi wygrał raz, przegrał sześć spotkań i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dwoma ujemnymi punktami.