Liga Mistrzów: Gol Milika nie osłodził wieczoru Polakom

Żaden z czterech Polaków nie wygrał w środę meczu w Lidze Mistrzów. Bramkę zdobył co prawda Arkadiusz Milik, ale nie dała ona Napoli choćby punktu. Szczególnie bolesny ten wieczór był natomiast dla Łukasza Piszczka - wszystkie trzy akcje bramkowe Tottenhamu Hotspur poszły jego stroną.

Napoli Milika i Piotra Zielińskiego przegrało w Charkowie 1:2 z Szachtarem Donieck. Obaj Polacy wyszli na boisko w pierwszym składzie, ale Zieliński opuścił je już w 67. minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał jeszcze wynik 0:2. Cztery minuty później, po faulu w polu karnym na Driesie Mertensie, 20 minut nadziei dał Włochom Milik. Polak z 11 metrów kompletnie zmylił Andrija Pjatowa. Niestety, jego koledzy nie poszli za ciosem.

Przegrała także Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, która mierzyła się na legendarnym Wembley z Tottenhamem. Każda z trzech bramek dla "Kogutów" padła po akcji tą stroną boiska, której miał strzec Polak do spółki z Sokratisem. Niemoc 32-latka widać było szczególnie przy ostatnim golu dla Anglików, kiedy Harry Kane skierował piłkę do bramki pomiędzy jego nogami. Niemców stać było tylko na gola honorowego, którego strzelił Andrij Jarmołenko.

Zwyciężyć nie zdołał także Kamil Glik. Jego Monaco zremisowało na wyjeździe z RB Lipsk 1:1, a on nie zdążył za uciekającym Emilem Forsbergiem, który po kapitalnym podaniu od Yussufa Poulsena otworzył wynik spotkania. I choć zaledwie minutę później wyrównanie Francuzom dał Youri Tielemans, ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła przechylić zwycięstwa na swoją stronę. Glik, poza wspomnianą sytuacją, grał jednak na swoim normalnym poziomie i był jedną z jaśniejszych postaci zespołu.