Tottenham pewnie ograł Borussię, przeciętny występ Piszczka

Tottenham Hotspur pokonał 3:1 Borussię Dormtund w meczu 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwa gole dla „Kogutów” zdobył Harry Kane. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Tottenham przed rokiem występował w Lidze Mistrzów, kiedy to los w grupie skojarzył londyńczyków z CSKA Moskwa, AS Monaco i Bayerem Leverkusen. „Koguty” nie zdołały awansować do fazy pucharowej turnieju, gdyż po sześciu meczach zajęły dopiero trzecie miejsce w grupie. Wcześniej w Champions League Tottenham grał w sezonie 2010/2011 wygrywając zmagania grupowe i odpadając dopiero w ćwierćfinale. Pogromcą drużyny z Londynu okazał się Real Madryt.

Borussia znakomicie rozpoczęła obecny sezon w Bundeslidze, gdzie z siedmioma zdobytymi punktami lideruje w ligowej tabeli. Przed rokiem drużyna z Dortmundu zawędrowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym lepsze okazało się AS Monaco. Pod okiem nowego trenera, Petera Bosza, ekipa z Signal Iduna Park ma w planach przynajmniej ten wynik powtórzyć.

Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Podanie z głębi pola otrzymał  Heung- Min Son, który wymanewrował Sokratisa i precyzyjnym, mocnym strzałem z lewej nogi zaskoczył Roman Burkiego. Było 1:0.

W 11. minucie do wyrównania doprowadziła Borussia po znakomitym uderzeniu Andrija Jarmolenko. Dwójkową akcję z Shinjim Kagawą Ukrainiec zakończył spektakularnym „rogalem” w samo okienko bramki strzeżonej do Hugo Llorisa. To debiutanckie trafienie Jarmolenko w barwach Borussii.

Zwolnienie tempa gry? Nic z tych rzeczy. Tottenham na prowadzenie wyszedł już cztery minuty później, a na listę strzelców wpisał się Harry Kane. Sytuacja była bliźniaczo podobna do tej, gdy „Koguty” zdobyły bramkę na 1:0. Znowu akcja toczyła się lewą stroną boiska i znowu Burki nie miał nic do powiedzenia w obronie.

Później kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęła Borussia, a bardzo aktywny był Christian Pulisic, który raz za razem dawał się we znaki obrońcom Tottenhamu. Żadna z jego akcji nie przyniosła korzyści w postaci bramki wyrównującej.

Lepiej drugą połowę rozpoczął Tottenham. Znakomite okazje podbramkowe zmarnowali Kane i Son. Szczególnie Koreańczyk mógł zachować się lepiej, gdyż po idealnym przyjęciu piłki jego uderzenie przeleciało wysoko nad bramką Burkiego.

Kane zrehabilitował się za niepowodzenia z początku drugiej części gry i wpisał się na listę strzelców w 60. minucie. Reprezentant Anglii wykorzystał dużo wolnego miejsca, które zostało mu zostawione na lewej stronie pola karnego i płaskim, precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał po raz drugi Burkiego.

W końcówce spotkania Borussia próbowała zdobyć gola kontaktowego, ale w akcjach ofensywnych gości brakowało precyzji. Wynik nie uległ już zmianie i Tottenham Hotspur pokonał Borussię Dortmund 3:1. Całe spotkanie w niemieckiej drużynie rozegrał Łukasz Piszczek, który zanotował bardzo przeciętny występ. Wszystkie gole dla „Kogutów” padły po akcjach jego stroną boiska.

W drugim meczu grupy H Real Madryt pokonał 3:0 Apoel Nikozja. Dwa gole dla „Królewskich” strzelił Cristiano Ronaldo. Jedno trafienie dorzucił Sergio Ramos.

Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund 3:1 (2:1)

Bramki: Son 4, Kane 15, 60 – Jarmolenko 11

Składy:

Tottenham: Lloris, Davies, Vertonghen, Sanchez, Alderweireld, Aurier, Eriksen, Dier, Dembele, Son (Sissoko), Kane

Borussia: Burki, Piszczek, Sokratis, Toprak (Zagadou), Toljan, Dahoud (Castro), Sahin, Kagawa (Gotze), Jarmolenko, Aubameyang, Pulisic

Relacja zakończona

Dziękujemy, że byli państwo z nami. Dobranoc!

Koniec! 3:1!

90' Sędzia dolicza 4 minuty!

FC Porto - Besiktas 1:3. Babel!

Maribor - Spartak Moskwa 1:1. Mesanovic!

84' Schodzi z boiska bohater Tottenhamu, Harry Kane. W jego miejsce Fernando Llorente. Owacja na Wembley dla Anglika.

79' Z doliczonym czasem gry został mniej niż kwadrans. Borussia musi się wziąć do roboty, jeżeli chce chociaż zremisować.

76' Dobra kontra Tottenhamu, ale Eriksen nad bramką. Było groźnie!

Liverpool - Sevilla 2:2. Correa!

Szachtar - Napoli 2:1. Arkadiusz Milik z rzutu karnego!

70' Uderzenie Aubameyanga, ale broni Lloris, chwilę później kontrę Tottenhamu zabokował Sokratis, który zdążył wrócić pod własne pole karne.

67' Dalej w natarciu Tottenham. Uderzał Davies, ale blokują defensorzy gości.

Maribor - Spartak Moskwa 0:1. Semedov!

Feyernoord - Manchester City 0:4. Jones Stones po raz drugi!

Real - APOEL 3:0. Ramos!

60' Goooool! Harry Kane, 3:1! Piękny, płaski strzał tuż przy słupku. Burki bez szans.

Szachtar - Napoli 2:0. Ferreyra!

55' Akcja ofensywna Łukasza Piszczka, ale piłka po jego dośrodkowaniu wybita na rzut rożny.

Real - APOEL 2:0. Ronaldo z karnego!

51' Znowu sytuacja dla Tottenhamu, ale nad bramką Son. To powinno być 3:1.

50' Podanie Eriksena do Kane'a ale nad bramką Anglik.

48' Ofensywna akcja Tottenhamu, prawym skrzydłem Aurier, ale jego podanie do nikogo.

46' Rozpoczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy! Tottenham - Borussia 2:1

43' Zostały dwie minuty do końca pierwszej połowy. Borussia walczy o gola do szatni. Tottenham chce ten rezultat utrzymać.

40' Rzut rożny dla Borussii, ale nic z tego. Kontra Tottenhamu również nieskuteczna.

36' Znowu znakomita sytuacja Borussii, tym razem w piłkę nie trafił Pulisic. Przewaga gości coraz większa.

RB Lipsk - AS Monaco 1:1. Tielemans!

RB Lipsk - AS Monaco 1:0. Forsberg!

32' Znowu błyskotliwy rajd Pulisica, ale po raz kolejny czujnie defensywa gości. Aktywny jest Amerykanin, to nadzieja dla Borussii.

30' Dobra okazja dla Borussii. Nie doszedł do piłki zagranej przez Pulisica Aubameyang.

FC Porto - Besiktas 1:2. Tosun!

Posiadanie piłki po 29 minutach: 33% Tottenham, 67% Borussia.

Feyernoord - Manchester City 0:3. Gabriel Jesus!

FC Porto - Besiktas 1:1. Anderson Talisca!

Liverpool - Sevilla 1:1. Firminho!

20' Borussia próbuje zorganizować akcję w ofensywie, ale dobrze dysponowany Tottenham.

Szachtar - Napoli 1:0. Taison!

15' Goool! Ale mecz w Londynie. Znakomita akcja i piękne trafienie. Autorem Harry Kane. Bliźniacza sytuacja do tej pierwszej, gdy strzelał Son.

FC Porto - Besiktas 0:1

Real Madryt - APOEL 1:0. Ronaldo!

Feyernoord - Manchester City 0:2!

11' Gol! Znakomite uderzenie Jarmolenko w samo okienko. Mamy remis!

Liverpool - Sevilla 0:1. Ben Yedder!

4' Gooool! Tottenham 1:0. Piękna kontra gospodarzy i znakomity strzał Koreańczyka Sona!

4' Borussia rozgrywa, Tottenham póki co biega za piłką. Spokojne rozpoczęcie w Londynie.

Pierwszy gol środy! Feyernoord - Manchester City 0:1. Stones!

1' Zaczynamy mecz!

Kamil Glik w pierwszym składzie AS Monaco na mecz z RB Lipsk.

Tak zagra APOEL:

Drugi mecz w tej grupie: Real Madryt - APOEL Nikozja. Skład Realu:

W meczu Szachtaru Donieck z SSC Napoli w pierwszej jedenastce dwóch Polaków - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik!

Mamy za tym na boisku od pierwszej minuty Łukasza Piszczka!

I skład Borussii:

Znamy skład Tottenhamu:

Dobry wieczór! Zapraszamy państwa na relację na żywo z meczu, w którym zagrają Tottenham Hotspur z Borussią Dortmund. Na bieżącą będziemy również informować o tym, co będzie się działo na innych boiskach.