Liga Europy: Austriacki pogrom Milanu i włoska wtopa Evertonu

AC Milan rozgromił w Wiedniu Austrię aż 5:1. Everton natomiast zanotował we Włoszech spektakularną wtopę - Anglicy już do przerwy przegrywali z Atalantą 0:3 i takim też wynikiem spotkanie się zakończyło. Jeśli idzie o Polaków, w barwach Lokomotiwu Moskwa 90 minut rozegrał Maciej Rybus, a w koszulce Łudogorca Razgrad przez 77 minut biegał Jacek Góralski. W ich meczach nie padły jednak bramki.

Dwóch Polaków wybiegło na murawę w pierwszej transzy czwartkowych meczów Ligi Europy. Obaj grali na wyjeździe - Jacek Góralski udał się ze swoim Łudogorcem Razgrad do Stambułu, gdzie czekał na nich miejscowy Basaksehir, a Maciej Rybus z Lokomotiwem Moskwa wyruszył w podróż (sentymentalną...) do stolicy Danii, by skrzyżować rękawice z FC Kopenhaga. Gdyby nie kontuzja, do polskiego duetu dołączyłby też zapewne Tomasz Kędziora, którego Dynamo Kijów podejmowało albański Skenderbeu.

Los chciał, że w meczach Polaków bramek nie oglądaliśmy. Jedynie Rybus zapisał się w protokole żółtą kartką. Zdecydowanie ciekawiej było w innych spotkaniach LE. Włoska Atalanta na przykład już do przerwy prowadziła z Evertonem 3:0. Znakomite zawody rozgrywał znany z Euro U-21 Andrea Petagna, który popisał się asystami przy bramkach Alejandro Gomeza i Bryana Cristante. Do końcowego gwizdka wynik już się nie zmienił. W Wiedniu natomiast AC Milan totalnie zdominował miejscową Austrię - do przerwy prowadził z nią 3:0 po dwóch asystach i golu Hakana Calhanoglu, a w drugiej połowie dołożył jeszcze dwie bramki, zaledwie jedną przy tym tracąc. Obok byłego piłkarza Bayeru Leverkusen, na boisku brylował inny nowy nabytek mediolańczyków - Andre Silva, który ustrzelił hat-tricka.

W innym ciekawym meczu Villarreal pokazał miejsce w szerego kazachskiej Astanie, która kilka tygodni temu w eliminacjach do Ligi Mistrzów odprawiła z kwitkiem Legię Warszawa. Hiszpanie 3:1, a jedną z bramek zdobył były zawodnik Realu Madryt Rosjanin Dienis Czeryszew. Niespodzianką skończył się natomiast mecz Apollonu Limassol z Olympique Lyon. Cypryjczycy w ostatniej minucie meczu zdobyli bramkę na wagę remisu. Jej autorem: Hiszpan Sardinero Adrian. Chyba możemy mówić o sporej sensacji.