Zadanie wykonane! Reprezentantki Polski rozpoczęły el. MŚ od zwycięstwa z Białorusią

Reprezentacja Polski kobiet z przytupem rozpoczęła walkę o mistrzostwa świata 2019 we Francji. W pierwszym meczu Biało-Czerwone podjęły Białoruś w Łęcznej i nie dały rywalkom szans wygrywając pewnie 4:1. Bohaterką została autorka dwóch bramek, Ewa Pajor.

Selekcjoner Miłosz Stępiński dawno nie zmagał się z taką plagą kontuzji: w Łęcznej nie mogły wystąpić między innymi Katarzyna Daleszczyk czy Aleksandra Sikora. To jednak nie przeszkodziło Biało-Czerwonym pewnie rozprawić się z 49-tym zespołem kobiecego rankingu FIFA. To był udany początek eliminacji do francuskich mistrzostw świata w 2019 roku.

Wszystko zaczęło się w 14. minucie po fantastycznym prospopadłym podaniu Eweliny Kamczyk: dwukrotnie próbowała Agnieszka Winczo, jednak piłkę do siatki po sporym zamieszaniu skierowała dopiero Agata Tarczyńska. Gol wprowadził luz w poczynaniach gospodyń, które spokojnie dążyły do podwyższenia rezultatu. Ta sztuka udała się dwadzieścia minut później, gdy indywidualnym rajdem popisała się Kamczyk.

Nie był to koniec strzelania przed przerwą: w 42. minucie swoją bramkę na raty zdobyła Ewa Pajor, która wykończyła akcję rozegraną na prawym skrzydle. Na znakomitej pierwszej połowie Polek pojawiła się jednak rysa w samej końcówce pierwszej części gry: stadion w Łęcznej zobaczył prawdopodobnie najpiękniejszą bramkę w swojej historii. Strzał życia z 35 metrów wyszedł bowiem Anastasii Shcherbachenii, a Katarzyna Kiedrzynek była bez szans.

To jednak nie przeszkodziło Biało-Czerwonym, które wynik ustaliły zaraz po przerwie. A konkretnie Ewie Pajor, która niczym rasowa "dziewiątka" wygrała pojedynek biegowy i świetnie wykończyła sytuację jeden na jeden z bramkarką Białorusi. Ten gol "zabił" mecz, a reprezentantki Polski pewnie dowiozły wysokie prowadzenie i w dobrym stylu rozpoczęły eliminacyjne zmagania.

Polska - Białoruś 4:1 (3:1)

Bramki: Tarczyńska 14', Kamczyk 36', Pajor 42', 59' - Shcherbachenia 43'

Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek – 18. Dagmara Grad, 14. Jolanta Siwińska, 7. Agata Guściora, 3. Paulina Dudek – 11. Ewelina Kamczyk, 8. Emilia Zdunek (82, 2. Gabriela Grzywińska), 10. Agata Tarczyńska, 19. Sandra Sałata (68, 13. Patrycja Balcerzak), 9. Ewa Pajor – 15. Agnieszka Winczo (70, 20. Julia Matuschewski)

Białoruś: 1. Natalia Voskobovich – 14. Anastasiya Novikova, 8. Elvira Urazaeva, 4. Katiaryna Lutskevich (62, 9. Karina Olkhovik), 5. Anastasiya Shcherbachenia – 2. Palina Beshten, 16. Kseniya Kubichnaya, 7. Nasstasia Shuppo, 3. Anastasiya Linnik, 11. Yulya Slesarchik – 10. Yulya Duben (90, 6. Maria Belobrovina)

Żółte kartki: Linnik, Shcherbachenia

Sędziowała: Tanja Subotić (Słowenia)