PGE Skra wygrała turniej Giganci Siatkówki

W spotkaniu kończącym rozgrywany w Wieluniu międzynarodowy turniej charytatywny Giganci Siatkówki PGE Skra Bełchatów wygrała z Power Volley Milano 3:0. Taki wynik dał podopiecznym trenera Roberto Piazzy zwycięstwo w całej imprezie. We wcześniejszym niedzielnym meczu siatkarze Cuprum Lubin pokonali Noliko Maaseik 3:2.

Turniej rozegrany w hali WOSiR w Wieluniu dostarczył kibicom wielu emocji. W sobotę siatkarze Cuprum Lubin pokonali Power Volley Milano 3:2 (28:30, 25:23, 25:27, 25:23, 15:13), a PGE Skra Bełchatów wygrała z Noliko Maaseik 3:2 (20:25, 25:22, 21:25, 25:18, 29:27). Pierwszy niedzielny mecz również zakończył się dopiero po pięciu setach. Cuprum ograło Noliko 3:2 (25:23,25:21,23:25,23:25,15:9).

Czwarta konfrontacja tej imprezy, w którym Skra zmierzyła się z ekipą Power Volley trwała zdecydowanie krócej od poprzednich i zakończyła się zwycięstwem bełchatowian w trzech setach. W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, podopieczni trenera Roberto Piazzy odskoczyli rywalom (19:14) i utrzymali przewagę do końca. Nikołaj Penczew obijając blok rywali dał Skrze piłkę setową (24:21). Partię zakończył zepsuty serwis rywali. W secie numer dwa bełchatowianie mieli inicjatywę i pewnie wygrali 25:19. Trzecia odsłona meczu była wyrównana do stanu 19:19. Później ważne punkty dla ekipy z Bełchatowa zdobył Mariusz Wlazły, który najpierw popisał się asem serwisowym, a następnie skutecznym atakiem (22:19). Wynik trzeciej partii na 25:23 skutecznym atakiem ustalił Bartosz Bednorz.

Międzynarodowy turniej charytatywny Giganci Siatkówki rozgrywany został już po raz ósmy. W tegorocznej edycji rywalizowały w nim cztery drużyny: PGE Skra Bełchatów i Cuprum Lubin z Polski, Power Volley Milano z Włoch oraz Noliko Maaseik z Belgii, które zagrały dla wielunianki Żanety Szczuki, od dwóch lat zmagającej się z chorobą nowotworową.

Wyniki turnieju Giganci Siatkówki:

2017-09-16: Cuprum Lubin – Power Volley Milano 3:2 (28:30, 25:23, 25:27, 25:23, 15:13)
2017-09-16: PGE Skra Bełchatów – Noliko Maaseik 3:2 (20:25, 25:22, 21:25, 25:18, 29:27)

2017-09-17: Cuprum Lubin – Noliko Maaseik 3:2(25:23, 25:21, 23:25, 23:25, 15:9)
2017-09-17: PGE Skra Bełchatów – Power Volley Milano 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)