Napastnik AZ Alkmaar zmarnował dwa karne w odstępie minuty! (WIDEO)

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w meczu Sparty Rotterdam z AZ Alkmaar (0:2), w którym napastnik gości Wout Weghorst w odstępie minuty nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Później jednak udało mu się zdobyć dublet i zagwarantować swojej drużynie zwycięstwo.

W 21. minucie spotkania w polu karnym gospodarzy Sherel Floranus sfaulował obrońcę gości Thomasa Ouwejana i sędziujący zawody Siemen Mulder nie miał wątpliwości z podyktowaniem rzutu karnego. Do ustawionej w odległości jedenastu metrów od bramki piłki podszedł Weghorst, a jego strzał w kierunku prawego słupka bez trudu obronił Roy Kortsmit.

Sędzia słusznie dopatrzył się jednak, że w momencie oddawania strzału golkiper wyszedł parę kroków przed linię bramkową i nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry. W dodatku ukarał Kortsmita żółtą kartką. Weghorst ponownie ustawił piłkę "na wapnie" i postanowił zmienić róg, ale jego intencje ponownie wyczuł bramkarz, który rzucił się tym razem w kierunku lewego słupka i po raz drugi obronił uderzenie.

W późniejszej fazie meczu Weghorst zdołał się jednak zrehabilitować, strzelając dwa gole. Najpierw otworzył jego wynik w 34. minucie, a drugą bramkę zapisał na swoim koncie sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Więcej goli już nie padło i w związku z tym 25-letni Holender mógł odetchnąć z ulgą.

Sytuacja z dwoma nietrafionymi rzutami karnymi w załączonym materiale wideo.