Bez niespodzianki w Szwajcarii. Polki przegrały w el. MŚ

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała ze Szwajcarią 1:2 w swoim drugim meczu eliminacji mistrzostw świata 2019. Bramkę dla Biało-Czerwonych zdobyła Ewa Pajor. To trzecie trafienie polskiej napastniczki w tych rozgrywkach.

Po wysokim zwycięstwie nad Białorusią 4:1 przyszedł czas na pierwszą porażkę. Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego musiały uznać wyższość reprezentacji Szwajcarii w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2019.

Szwajcarki były faworytem tego spotkania. Po pierwszej połowie można było jednak mieć nadzieję, że Polki sprawią niespodziankę. Trzynaście minut po trafieniu Vanessy Bernauer udało się wyrównać wynik po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji rozegranej z rzutu wolnego. Egzekutorką była grająca na co dzień w VfL Wolfsburg Ewa Pajor. W ten sposób polska napastniczka zanotowała już trzecie trafienie w tych rozgrywkach.

Wynik spotkania gospodynie ustaliły już w 39. minucie po strzale Lary Dickenmann. Asystowała jej zdobywczyni pierwszej bramki Bernauer.

W swoim następnym meczu Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Spotkanie zostanie rozegrane 24 listopada.

Szwajcaria  - Polska 2:1 (1:1)
Bramki: Bernauer 20, Dickenmann 39 - Pajor 34

Szwajcaria: Gaëlle Thalmann - Eseosa Aigbogun, Lia Wälti, Julia Stierli (53. Jana Brunner), Noëlle Maritz - Ana-Maria Crnogorčević, Cinzia Zehnder, Vanessa Bernauer (75. Viola Calligaris), Lara Dickenmann - Ramona Bachmann, Géraldine Reuteler (87. Florijana Ismaili)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Dagmara Grad, Natasza Górnicka, Agata Guściora, Paulina Dudek (46. Martyna Wiankowska) - Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek (56. Patrycja Balcerzak), Sandra Sałata (74. Gabriela Grzywińska), Ewa Pajor - Agata Tarczyńska, Agnieszka Winczo

Żółte kartki: Wälti, Zehnder - Tarczyńska, Górnicka, Grad, Balcerzak

Sędziowała: Eléni Antoníou (Grecja)