Inter Mediolan po raz pierwszy w sezonie traci punkty

Po czterech zwycięstwach na otwarcie sezonu Inter w końcu stracił pierwsze punkty. Piłkarze z Mediolanu zremisowali na wyjeździe z Bologną 1:1.

Inter w czterech meczach tego sezonu odniósł cztery zwycięstwa, więc liczył na to samo w wyjazdowym meczu z Bologną. A już zwłaszcza dlatego, że na Stadio Renato Dall'Ara mediolańczykom gra się bardzo dobrze. Po raz ostatni przegrali tu w 2002 roku, a od tego czasu dziewięć spotkań, dzieląc się punktami zaledwie w dwóch przypadkach.

Bologna przegrała ostatnie dwa mecze, lecz nie przeszkodziło to jej w przejęciu inicjatywy w pierwszej połowie. Wysiłek gospodarzy został udokumentowany po trzydziestu dwóch minutach, kiedy Simone Verdi fantastycznie przymierzył z dystansu. Inter rzucił się więc do ataku i dopiął swego na kwadrans przed końcem: wtedy rzut karny pewnie wykorzystał Mauro Icardi.

Wynik do końca meczu się już nie zmienił. Inter po raz pierwszy w sezonie stracił punkty.

Bologna - Inter Mediolan 1:1 (1:0)

Bramki: Verdi 32 - Icardi 76 (k)

Bologna: Mirante - Mbaye, Helander, Gonzalez, Masina - Poli (72 Taider), Pulgar, Donsah - Verdi, Petkovic (88 Okwonkwo), Di Francesco (74 Palacio).

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo - Vecino, Valero (86 Gagliardini) - Candreva (81 Brozovic), Mario (50 Eder), Perisic - Icardi.

Żółte kartki: Poli, Donsah, Mirante, Pulgar - Valero, Eder.