Poniedziałkowy trening Rossiego został przymusowo skrócony z powodu deszczu. - Valentino zdecyduje w środę wieczorem, czy spróbuje wziąć udział w Grand Prix Aragonii w najbliższy weekend - poinformowali przedstawiciele Yamahy.

 

Włoch 31 sierpnia uległ wypadkowi na treningu enduro w Italii i w wyniku tego złamał prawą nogę. Lekarze zalecili 38-letniemu zawodnikowi 30-40 dni przerwy. - Valentino zrobił w poniedziałek siedem lub osiem okrążeń i ma nadzieję na kolejne testy we wtorek. Mówiono mi, że czuł duży ból w prawej nodze, ale krótki czas treningu nie pozwolił na to, by podjąć decyzję, czy start w weekend będzie możliwy - powiedział cytowany przez media zajmujące się sportami motocyklowymi Graziano Rossi, ojciec słynnego zawodnika.

 

Utytułowany Włoch opuścił jak na razie GP San Marino, a Yamaha informowała niedawno, że w Aragonii - 14. z 18 rund MŚ - zastąpić go może Holender Michael van der Mark. 38-letni Rossi zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, z 42 punktami straty do lidera.