Barcelona rozbiła Eibar. Cztery gole Messiego!

Pięć meczów i pięć zwycięstw, bilans bramek 17-2 - to dorobek piłkarzy Barcelony w obecnym sezonie ekstraklasy hiszpańskiej. We wtorek na własnym stadionie rozbili Eibar 6:1. Cztery bramki zdobył Argentyńczyk Lionel Messi.

Barcelona jest jedyną drużyną w Primera Division z kompletem punktów. Messi wynik otworzył w 21. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą podwyższył były piłkarz ŁKS Łódź - Brazylijczyk Paulinho, a w 53. minucie trafił Denis Suarez. Messi z kolejnych bramek cieszył się w 59., 62. i 87. minucie.

Drugi wtorkowy mecz również był jednostronnym widowiskiem. Valencia pokonała u siebie zamykającą tabelę Malagę 5:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się Simone Zaza. Włoch do siatki rywali trafił w 54., 60. i 63. minucie.

W środę broniący tytułu Real Madryt, który w tym momencie traci do Barcelony siedem punktów, podejmie Betis Sewilla.