Borussia nadal liderem. Piszczek i spółka znowu zwycięzcy

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała na wyjeździe Hamburger SV 3:0 w 5. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Polak rozegrał pełne 90 minut. Dzięki zwycięstwu podopieczni Petera Bosza pozostali na fotelu lidera.

We wtorek Bayern Monachium pewnie pokonał FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0, a pierwszego gola dla "Bawarczyków" zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ma już na swoim koncie 6 bramek i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi.

W środowy wieczór piłkarze "BVB" stanęli przed doskonałą okazją do utrzymania pierwszej pozycji w lidze. Warunkiem było zwycięstwo w wyjazdowym meczu z "Rothosen". Goście nie zmarnowali swojej szansy i pewnie wygrali swój czwarty ligowy mecz w sezonie 2017/2018. To już piąte spotkanie Borussii bez straconego gola. Zespół z Dortmundu jest niepokonany od 11 gier. Kolejne pełne 90 minut w tym sezonie zaliczył Łukasz Piszczek.

TSG 1899 Hoffenheim, którego barwy reprezentuje Eugen Polański zanotował niesamowity come back. Ekipa prowadzona przez Juliana Nagelsmanna przegrywała już 0:2, ale dzięki niesamowitej końcówce zeszli z boiska zwycięzcy. Polański grał do 55. minuty.

Inny z Polaków - Rafał Gikiewicz zasiadł na ławce rezerwowych SC Freiburg w wyjazdowym starciu w z Hannoverem 96. Goście prowadzili od 66. minuty po golu Martina Harnika, ale w końcówce meczu punkt drużynie "Die Roten" uratował Nils Petersen. W składzie "Breisgau-Brasilianer" zabrakło wypożyczonego z Leicester City Bartosza Kapustki.