Rollercoaster w Zabrzu! Górnik lepszy w starciu beniaminków

Górnik Zabrze po niezwykle emocjonującym meczu pokonał Sandecję Nowy Sącz w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Mimo, że "Górnicy" prowadzili już 2:0 o awansie zadecydowała dogrywka. W ćwierćfinale podopieczni trenera Marcina Brosza zagrają ze zwycięzcą meczu Chojniczanka Chojnice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Zgodnie z przewidywaniami para beniaminków ekstraklasy dała ciekawy spektakl. Mimo, że kibice w Zabrzu nie obejrzeli wielu bramek nie mogli narzekać na brak emocji.

Od początku oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną grę. Dopiero w 13. minucie Rafał Kurzawa zdołał zagrozić bramce gości. Strzelił po ziemi z ostrego kąta, lecz piłka odbiła się od jego z obrońców Sandecji i minęła słupek. W końcówce pierwszej części spotkania uaktywnili się gospodarze i mieli dwie szanse, by otworzyć wynik. Najpierw w 39. minucie bardzo nieprecyzyjnie w dogodnej sytuacji uderzył Igor Angulo. Najgroźniejsza broń Górnika rzadko myli się w takich sytuacjach. W ostatniej minucie Łukasz Radliński musiał wyciągać piłkę z siatki. Na szczęście jego i drużyny Sandecji arbiter boczny uniósł chorągiewkę i bramka nie została uznana.

Po przerwie "Górnicy" zerwali się do walki. Przez pierwsze kilka minut wyraźnie zdominowali grę. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 65. minuty, kiedy to Rafał Kurzawa dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Szymona Matuszka, a ten nie dał szans bramkarzowi Sandecji. Kilka minut później Suarez wyłożył świetną piłkę na prawą stronę wprost pod nogi Igora Angulo. Hiszpan nie mógł zmarnować tej okazji i strzałem na dłuższy słupek podwyższył wynik na 2:0. Kiedy już wydawało się, że Zabrzanie nie dadzą wydrzeć sobie awansu bramkę kontaktową zdobył Aleksandar Kolev. Gol dodał skrzydeł gościom i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wyrównali wynik. Karnego obronił Loska, a niefortunnie piłkę do bramki wpakował Erik Grendel.

Koszmar piłkarzy z Zabrza stał się faktem. Strata dwóch bramek w trakcie pięciu minut spowodowała, że o awansie musiała zdecydować dogrywka. W 99. minucie wynik spotkania ustalił Igor Angulo ratując swoją drużynę przed konkursem jedenastek.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:0)
Bramki: Matuszek 65, Angulo 75, 99 - Kolev 85, Grendel 90 (s)

Żółte kartki: Suarez, Grendel - Danek, Dudzic

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj (Adam Wolniewicz) - Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Damian Kądzior (Erik Grendel), Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (Marcin Urynowicz), Igor Angulo

Sandecja Nowy Sącz: Łukasz Radliński - Lukas Kuban, Michal Piter-Bucko, Płamen Kraczunow, Jonatan Straus - Filip Piszczek, Grzegorz Baran, Mateusz Cetnarski, Wojciech Trochim (Aleksandar Kolev), Adrian Danek (Bartłomiej Dudzic) - Maciej Korzym (Patrik Mraz)

Dziękujemy za uwagę!

KONIEC MECZU!!! GÓRNIK ZABRZE ĆWIERĆFINALISTĄ PUCHARU POLSKI!!!

Michał Piter-Bućko ukarany żółtą kartką.

Sędzia doliczył 2 minuty.

ZMIANA W GÓRNIKU. Michał Koj opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Adam Wolniewicz.

Dobra wrzutka Sandecji nie znalazła adresata w polu karnym Górnika.

ZACZYNAMY! Czy najbliższe 15 minut wyłoni ćwierćfinalistę?

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI DOGRYWKI!

Urynowicz świetnie podał do Angulo i Hiszpan musiał wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. 3:2 dla Górnika!

GOL!!! ANGULOOOOO!

Grendel znowu fauluje. Musi uważać, bo w końcu arbiter mu nie daruje i wyrzuci go z boiska.

Bartłomiej Dudzic przytrzymywał gracza Górnika za co otrzymał żółtą kartkę.

Anguloooo! Zakręcił obrońców Sandecji w polu karnym, ale strzelił nad poprzeczką.

ZACZYNAMY DOGRYWKĘ!

KONIEC! Zwycięzcę prawdopodobnie wyłoni dogrywka.

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

GOL!!! Loska obronił rzut karny, ale dobitka daje wyrównanie Sandecji! 2:2!

KARNY DLA SANDECJI!!! CO ZA EMOCJE!

Ależ gorąco pod bramką Loski! Mraz strzelił w boczną siatkę.

Żółta kartka za faul dla Grendela.

GOL!!! Sandecja łapie kontakt z rywalem po strzale głową Koleva. Asystował Dudzic. Będą emocje w końcówce! 2:1 dla Górnika

Potężne uderzenie Koja. Futbolówka na szczęście dla Sandecji przeleciała nad poprzeczką.

ZMIANA W GÓRNIKU. Boisko opuścił Łukasz Wolsztyński, a wszedł Marcin Urynowicz.

ZMIANA W SANDECJI. Schodzi Maciej Korzym, a wchodzi Patrik Mraz.

GOL!!! Igor Angulo w końcu pokazał co potrafi i strzelił w kierunku dalszego słupka. Bramkarz Sandecji musi wyjąć piłkę z siatki. 2:0 dla Górnika!

Koj stracił piłkę w połowie boiska. Mało brakowało, a skończyłoby się to wyrównaniem! Takie błędy mogą dużo kosztować gospodarzy.

ZMIANA W SANDECJI. Boisko opuszcza Wojciech Trochim. W jego miejsce na murawie melduje się Aleksandyr Kolev.

W polu karnym gości leży Igor Angulo. Powtórka pokazała, że o jedenastce nie ma mowy. Arbiter nie dał się nabrać.

GOL!!! Stały fragment gry i Szymon Matuszek po strzale główką nie dał szans bramkarzowi Sandecji. Mamy 1:0 dla Górnika Zabrze!

ZMIANA W SANDECJI. Boisko opuszcza Adrian Danek, a w jego miejsce pojawił się Bartłomiej Dudzic.

Pierwszy korner dla Sandecji. Dobre dośrodkowanie Cetnarskiego, ale piłka spadła na głowę jednego z gospodarzy, którzy wyprowadzili szybką kontrę. Kurzawa oddał strzał podobny do wszyskich poprzednich. Po ziemi i za lekko. Z łatwością bronił Radliński.

Ponownie Kurzawa z rogu boiska. Jedna centra gorsza od drugiej... Tym razem piłka wylądowała w górnej siatce.

Kolejny rzut rożny dla Górnika, lecz dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia.

Ależ szybka kontra Sandecji! Trochim zatrzymany dopiero przez trzeciego z obrońców gospodarzy.

Pierwszy korner w meczu! Górnik strzelił w lidze siedem bramek z rzutów rożnych, lecz tym razem się nie udało.

Wrzutka Angulo, ale żaden z kolegów nie rwał się, by wykończyć akcję.

Ciekawe prostopadłe zagranie do Wolsztyńskiego, ale pomocnik gospodarzy zgubił piłkę.

Ambrosiewicz zaprezentował się w ofensywie. Dośrodkował, ale piłkę przejęli gracze Sandecji.

RUSZAMY!

Bardzo wyrównane 45 minut w Zabrzu. Sandecja oddała 4 strzały i wszystkie były celne. "Górnicy" uderzali pięciokrotnie, lecz tylko 2 razy piłka zmierzała w światło bramki. Co ciekawe żadna z drużyn nie wywalczyła ani jednego rzutu rożnego! Kwestia awansu jest otwarta. Wracamy do Zabrza za 15 minut!

Koniec pierwszej połowy!

Piłka w bramce Sandecji! Wcześniej jednak uniesiona chorągiewka arbitra bocznego...

Rzut wolny dla Górnika. Kurzawa strzelił dosyć lekko, lecz i tak sprawił problemy Radlińskiemu. Bramkarz łapał na raty.

Szansa Górnika! Angulo uderzył, ale zrobił to bardzo nieprecyzyjnie.

Kurzawa oddał strzał, ale futbolówka powoli minęła słupek.

Centra Korzyma wyłapana przez Loskę.

Jakość koszulek Górnika sprawdzona. Adrian Danek o mało co nie zerwał jednej z rywala. Żółta kartka dla pomocnika Sandecji.

Gospodarze wyszli trójką w ataku, lecz jeden z "Górników" na spalonym.

Światowo zrobiło się w Zabrzu. Suarez falował Piszczka, za co został ukarany żółtą kartką.

Trochim leży na boisku. Odczuł mocno starcie z Matuszkiem.

Dobre dośrodkowanie Danka. Trochim doszedł do piłki i próbował strzelić na bliższy słupek. W ostatniej chwili zablokował go Ambrosiewicz.

KURZAWA! Strzał po ziemi minął jednak słupek po rykoszecie. Kto wie, czy piłka nie zmierzała do bramki?

Próba dośrodkowania Wolsztyńskiego kompletnie nieudana. Od bramki rozpocznie Łukasz Radliński.

Kądzior miał szansę w polu karnym Sandecji, ale pogubił się i piłkę przejęli goście.

Kolejna próba Piszczka. Solidna gra młodego zawodnika. Nazwisko zobowiązuje!

Piszczek strzelił z dystansu po ziemi, ale bez problemu obronił Loska.

Kapitan Górnika poczęstował łokciem w walce powietrznej rywala. Arbiter niewzruszony, nie sięgnął do kieszeni po żółty kartonik.

Niewiele brakowało! Obrońca Górnika chciał cofnąć piłkę do bramkarza, a przejąć próbował zawodnik gości.

Cetnarski dośrodkował, ale Kądzior czujnie oddalił piłkę od swojej bramki.

Suarez zatrzymał rozpędzonego Trochima. Rzut wolny dla Sandecji.

Gospodarze tradycyjnie występują w białych strojach. Goście w fioletowych koszulkach.