Copa Libertadores: Gremio i Barcelona SC w półfinale

Brazylijski klub Gremio i Barcelona SC z Ekwadoru awansowały do półfinału piłkarskiego Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Z tej pary zostanie wyłoniony jeden z finalistów.

W ćwierćfinałowym pojedynku dwóch brazylijskich klubów Gremio okazało się lepsze na własnym boisku od Botafogo, a jedyną bramkę w dwumeczu strzelił Lucas Barrios w 62. minucie rewanżowego spotkania (w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis).

W drugim środowym ćwierćfinale ekwadorski zespół Barcelona SC pokonał na wyjeździe brazylijski Santos 1:0 po bramce Jonathana Alveza w 67. minucie (w pierwszym spotkaniu był remis 1:1).

W nocy z czwartku na piątek wyłoniona zostanie druga para półfinałowa. W pojedynku argentyńskich zespołów Lanus zmierzy się z San Lorenzo. Natomiast w innym ćwierćfinale Jorge Wilstermann z Boliwii zagra w Argentynie z River Plate.