W weekend 23-24 września na południowo-wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii odbędzie się unikalny bieg utrzymany w duchu sztafety - Reebok Ragnar White Cliffs. Na starcie wyścigu wiodącego wzdłuż najpiękniejszych na świecie białych klifów stanie 6-osobowa grupa z Polski: Wojciech Rzywucki i Adrianna Szatecka - biegacze i trenerzy Reebok RUN CREW, Piotr Galus - dziennikarz oraz Eliza Godzimirska - Brand Activation Manager Reebok, a także Michał Adamkiewicz i Krzysztof Lewandowski - zwycięzcy konkursu Reebok Ragnar. W zespole z logo Reebok RUN CREW pobiegnie również czterech reprezentantów marki Reebok z Czech.

 

Drużyny rozpoczną rywalizację w mieście Maidstone i pokonają zróżnicowaną trasę biegnącą przez Faversham, Ramsgate, Dover, Folkstone, Rye, Hastings, aż do mety w Brighton. W sumie uczestnicy przebiegną 273 km. Podczas wyścigu zespoły mają do dyspozycji po dwa samochody, które posłużą im za schronienie dniem i nocą. Każdy z uczestników musi pokonać trzy odcinki o łącznej długości od 19,3 do 35,4 kilometrów. Gdy jedna osoba będzie na trasie, reszta zespołu poruszająca się samochodem ma ją motywować i czuwać nad jej bezpieczeństwem.

 

Ekipa Reebok RUN CREW pokona wyznaczoną trasę w Reebok FLOATRIDE - innowacyjnych butach biegowych na długie dystanse. Obuwie oferuje optymalne połączenie amortyzacji i sprężystości oraz zapewnia poczucie komfortu niezależnie od rodzaju nawierzchni. Dzięki temu sprawdzi się na każdej, nawet najbardziej wymagającej trasie - a takich podczas Reebok Ragnar White Cliffs brakować nie będzie.

 

Ragnar to znany na całym świecie cykl biegów długodystansowych odbywających się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Główną ideą wyścigu jest działanie w grupie, dzielenie się wyjątkowymi doświadczeniami i wsparcie w drodze na metę. Drużyny liczące od 6 do 12 osób, składające się ze znajomych, członków rodzin lub współpracowników, kontynuują rywalizację przez całą dobę. Podczas biegu pokonują zróżnicowane trasy wiodące przez najbardziej malownicze miejsca na świecie. Każdy z uczestników musi przebiec od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, dzięki czemu w zabawie mogą wziąć udział również mniej doświadczeni biegacze.