Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził ostatnio regulamin tych rozgrywek. Reprezentacje biorące udział w rozgrywkach Ligi Narodów będą podzielone na cztery dywizje (A – 12 drużyn, B – 12, C – 15, D – 16) na podstawie rankingu UEFA z 11 października 2017. Oznacza to, że aktualnie dziewiąta w tym zestawieniu reprezentacja Polski najprawdopodobniej zagra w Dywizji A.

 

 

Drużyny w każdej z dywizji utworzą po cztery grupy. Będą się one składały z trzech lub czterech zespołów, które zagrają w systemie mecz i rewanż. W Dywizji A ma to być podział na cztery grupy, w których zmierzą się po trzy reprezentacje. Skład poszczególnych grup ustali losowanie, które zostanie zorganizowane 24 stycznia w Lozannie.

 

Rywalizacja w fazie grupowej zostanie rozegrana od września do listopada 2018 roku, a Final Four – w czerwcu 2019 roku. Zwycięzcy grup w dywizjach B, C oraz D wywalczą awans do wyższej dywizji, a reprezentacje, które zajmą ostatnie miejsca w poszczególnych grupach w dywizjach A, B oraz C zaznają goryczy spadku.

 

Spotkania Ligi Narodów UEFA będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Pokażemy rywalizację europejskich potęg: Portugalii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Anglii i Włoch. Będziemy również retransmitować mecze reprezentacji Polski w ramach tych rozgrywek.

 

- Liga Narodów to nowy prestiżowy format, który UEFA stworzyła, by uatrakcyjnić europejską piłkę reprezentacyjną. Po raz pierwszy zostanie rozegrana w sezonie 2018/19. Wszystkie 55 europejskich reprezentacji zostanie podzielonych na cztery poziomy: A, B, C i D. Zwycięzcy czterech grup z tego najważniejszego poziomu A awansują do Final Four, które odbędzie się w czerwcu. Ten nowy format jest również bardzo istotny dlatego, że cztery najlepsze zespoły z Ligi Narodów, które nie zakwalifikują się w eliminacjach na Euro 2020, zdobędą ten awans właśnie z cyklu Ligi Narodów - powiedział zastępca Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Piotr Pykel.