Juventus rządzi w Turynie! Mistrz Włoch rozgromił Torino w derbach

Oba zespoły z Turynu obiecująco weszły w nowy sezon, jednak faworyt derbów na Allianz Stadium mógł być tylko jeden. Juventus spełnił oczekiwania i wysoko zwyciężył Torino 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Paulo Dybala (2), Miralem Pjanic i Alex Sandro. Przyjezdni niemal cały mecz musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Juventus planował przedłużyć swoją imponującą serię pięciu zwycięstw, od których rozpoczął nowy sezon Serie A. Rywal zza miedzy radził sobie równie imponująco, gromadząc 11 punktów. W meczu derbowym wyszła jednak przepaść, dzieląca poziomy obu zespołów. A wszystko zaczęło się w 10. minucie, gdy do siatki trafił posiadacz jednej z najlepszych lewych nóg w dzisiejszym futbolu, Paulo Dybala.

Dla Argentyńczyka był to już dziewiąty gol w szóstym ligowym meczu! 23-latek potwierdził rewelacyjną formę, pokonując Salvatore Sirigu plasowanym strzałem ze skraju pola karnego. Kilka minut później goście ułatwili zadanie Starej Damie, bowiem z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Daniele Baselli. Włoch zaatakował Miralema Pjanica w stylu karate i musiał pożegnać się z murawą. Bośniak został bohaterem kolejnej akcji bramkowej, gdy w mierzony sposób na gola zamienił spokojne dogranie Juana Cuadrado.

Juventus miał już rywala na tacy, a dzieła zniszczenia podopieczni Massimiliano Allegriego dopełnili po zmianie stron. W 57. minucie kolejną asystę dopisał sobie Pjanić, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Alexa Sandro z rzutu rożnego. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił genialny Dybala, który od początku sezonu imponuje skutecznością na miarę Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Warto wspomnieć, że dopiero w końcówce spotkania na boisku pojawił się najgroźniejszy napastnik Juve, Gonzalo Higuain. Cały mecz na ławce rezerwowych Starej Damy spędził Wojciech Szczęsny, który ustąpił miejsce Gianluigiemu Buffonowi.

Juventus - Torino 4:0 (2:0)

Bramki: Dybala 16', 90+1', Pjanic 40', Alex Sandro 57'

Juventus: Buffon; Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Matuidi (Bentancur 72'), Pjanic; Cuadrado (Bernardeschi 62'), Dybala, D. Costa; Mandzukic (Higuain 80')

Torino: Sirigu; De Silvestri, N'Koulou, Lyanco, Ansaldi; Rincon, Baselli; Falque (Acquah 30'), Ljajic, Niang (Boye 71'); Belotti.

Żółte kartki: Benatia - Baselli, Ljajic, Acquah

Czerwona kartka: Baselli 24'