Moto GP w Aragonii: Triumf Marqueza

Moto

Broniący tytułu Marc Marquez (Honda) wygrał zawody o Grand Prix Aragonii w hiszpańskiej miejscowości Alcaniz i umocnił się na prowadzeniu w klasie MotoGP motocyklowych mistrzostw świata. Piąty był Valentino Rossi, który trzy tygodnie temu... złamał nogę.

38-letni włoski motocyklista kontuzji nabawił się 31 sierpnia podczas treningu motocrossowego w Misano. Siedmiokrotny mistrz świata w klasie MotoGP początkowo miał odpoczywać 30-40 dni, ale sam postanowił spróbować. Po treningach i kwalifikacjach uznał, że jest gotowy do rywalizacji i chce spróbować.

W klasyfikacji generalnej MotoGP prowadzi Marquez i ma 16 punktów przewagi przed Włochem Andreą Divizioso. Rossi jest piąty.

Wyścig w kategorii Moto3 został z powodu gęstej mgły skrócony z 20 na 13 okrążeń. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Joan Mir. Jest też pierwszym motocyklistą, któremu udało się triumfować w przynajmniej ośmiu eliminacjach w sezonie w tej klasie. Po raz ósmy wygrał także w Moto2 Włoch Franco Morbidelli.

Do zakończenia sezonu zostały cztery imprezy - o GP Japonii (15 października), GP Australii (22 października), GP Malezji (29 października) i GP Hiszpanii (12 listopada).