MŚ w wioślarstwie: Udany początek polskiej dwójki podwójnej mężczyzn

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup wygrali swój pierwszy wyścig wioślarskich mistrzostw świata w Sarasocie i awansowali do półfinału. W repasażach walczyć będzie czwórka bez sterniczki.

Ziętarski i Biskup, czwarta osada igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, ma udany sezon. W regatach Pucharu Świata zajęli dwukrotnie drugie i raz piąte miejsce, zdobyli też srebrny medal mistrzostw Europy w czeskich Racicach.

W poniedziałek w Sarasocie uzyskali czas 6.13,54 i wyprzedzili Francuzów i Norwegów. Ich wynik był też najlepszy spośród wszystkich 20 osad startujących w tej konkurencji.

Z kolei czwórka bez sterniczki w składzie: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska uzyskała 6.39,38 i musiała uznać wyższość zdecydowanie szybszych Australijek - 6.33,95 oraz Amerykanek - 6.35,59. Tylko zwycięskie osady obu przedbiegów awansowały bezpośrednio do finału, a pozostałe popłyną w repasażach.

To na razie jedyne takie niepowodzenie biało-czerwonych na Florydzie. W niedzielę startowało siedem polskich osad i wszystkie uzyskały awans do kolejnej fazy. Kobieca czwórka podwójna jest już pewna miejsca w finale.

We wtorek rywalizować będzie tylko jedna polska osada - męska ósemka, która wystąpi w przedbiegu. Mistrzostwa potrwają do 1 października.