MŚ w kajakarstwie górskim: Szóste miejsce Pochwały i Szczepańskiego

Marcin Pochwała i Piotr Szczepański zajęli szóste miejsce w slalomie C2 w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim we francuskim Pau. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do finałów.

Przed rokiem w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Pochwała i Szczepański uplasowali się o jedną pozycję wyżej.

W Pau triumfowali brązowi medaliści z Rio Francuzi Gauthier Klauss i Matthieu Peche. Startowało tylko 18 osad - znacznie mniej niż w innych konkurencjach, co jest efektem skreślenia dwójek kanadyjkowych z programu kolejnych igrzysk w Tokio w 2020 roku.

W stolicy Japonii po raz pierwszy o medale olimpijskie będą walczyć kanadyjkarki. W piątek mistrzynią świata w C1 została Brytyjka Mallory Franklin. Aleksandra Stach odpadła w półfinale, zajmując 27. miejsce.

W K1 zwyciężył Czech Ondrej Tunka. Maciej Okręglak i Dariusz Popiela nie awansowali do finałowej dziesiątki, kończąc rywalizację na 14. i 32. pozycji. Mistrz Europy Mateusz Polaczyk odpadł w środę w eliminacjach.