MŚ w wioślarstwie: Srebro kobiecej czwórki podwójnej

Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zdobyły w Sarasocie srebrny medal mistrzostw świata w wioślarstwie. Polki prowadziły przez większość dystansu, ale w końcówce dały się wyprzedzić Holenderkom. Trzecie były Brytyjki.

Polki uzyskały czas 6.17,71, natomiast triumfatorki pokonały dwa kilometry w 6.16,72. Brązowe medalistki straciły do biało-czerwonych ponad dwie sekundy.

To drugi medal biało-czerwonych w imprezie na Florydzie. Wcześniej w rywalizacji czwórek bez sterniczki również drugie miejsce zajęły Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska.

W sobotę w finale wystąpi jeszcze polska czwórka podwójna mężczyzn, a w niedzielę ich koledzy z dwójki podwójnej.

Wcześniej o medale rywalizowały dwie inne polskie osady, ale nie udało im się zająć miejsca na podium. Obie dwójki podwójne wagi lekkiej, czyli Weronika Deresz i Joanna Dorociak oraz Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, zakończyły rywalizację na czwartym miejscu.