Pięć goli PSG w pierwszej połowie. Dwa Neymara, w tym jeden z... karnego

PSG już po pierwszej połowie wygrywało z Bordeaux 5:1. Dwa z tych goli były autorstwem Neymara, który ponadto podszedł do rzutu karnego zamiast Edinsona Cavaniego, czyli człowieka, który był do tego stałego fragmentu przez prezesa PSG wyznaczony. Mecz skończył się zwycięstwem paryżan 6:2. 55 minut na boisku spędził Igor Lewczuk.

Pierwszy gol dla PSG padł już w piątej minucie, kiedy kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Neymar. Brazylijczyk podszedł do piłki ustawionej na około 35. metrze, nadał jej niesamowitą rotację i posłał ją w samo okienko bramki Bordeaux.

Przy drugiej bramce Neymar asystował Cavaniemu, trzecią zdobył Thomas Meunier, a kolejne trafienie dla PSG padło z rzutu karnego, ale zamiast Cavaniego, do piłki podszedł... Neymar. Urugwajczyk nie wyglądał jednak na specjalnie sfrustrowanego. Dwa ostatnie gole dla paryżan to dzieło autorstwa duetu Julian Draxler-Kylian Mbappe - panowie wzajemnie sobie asystowali.

Jeśli idzie o Bordeaux, 56 minut na boisku w barwach gości spędził Igor Lewczuk, który w 34. minucie zastąpił Youssoufa Sabaly'ego. Dla Polaka był to pierwszy występ w tym sezonie Ligue 1, ale na pewno nie zaliczy go do udanych.

Bordeaux stać było tylko na dwa trafienia - w 31. minucie piłkę do siatki skierował Younousse Sankhare, a w 90. minucie wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Malcom.

Paris Saint-Germain - Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)
Bramki: Neymar 5, 40 (kar.), Cavani 12, Meunier 21, Draxler 45, Mbappe 58 - Sankhare 31, Malcom 90 (kar.)