El. MŚ 2018: Bezlitośni Hiszpanie jadą do Rosji!

Hiszpania pokonała w Alicante Albanię 3:0 i w związku z wpadką Włochów awansowała na przyszłoroczny mundial. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rodrigo, Isco oraz Thiago Alcantara.

Niemalże od samego początku, gdy tylko rozlosowano grupy eliminacyjne, wiadomo było, że prym w grupie G będą wiedli Hiszpanie i Włosi i, że to pomiędzy tymi reprezentacjami rozstrzygnie się walka o bezpośredni awans na mundial.

Zwycięstwo "La Furia Roja" z piłkarzami z Italii spowodowało, że to oni byli w komfortowej sytuacji. Wygrana z Albanią nie zapewniałaby im jednak jeszcze awansu, chyba że Włosi straciliby punkty w spotkaniu z Macedonią.

Oczywiście przy okazji meczu Hiszpanów nie można nie wspomnieć o referendum w Katalonii. W związku z wyrażaniem swoich poglądów popierających niepodległość tego rejonu oberwało się Gerardowi Pique, który kilkukrotnie podczas treningów kadry był wygwizdywany przez fanów.

Skazywana na pożarcie Albania, która była trzecią siła grupy G, straciła gola już w 16. minucie. Do przerwy widniał wynik 3:0, a na listę strzelców wpisywali się Rodrigo, Isco oraz Alcantara.

Hiszpanie, pewni wyniku, nieco spuścili z tonu. Na początku drugiej połowy na boisku w barwach gości zobaczyliśmy piłkarza Legii Warszawa, Armando Sadiku. Wystepujący w Ekstraklasie zawodnik miał nawet okazje na zdobycie bramki, ale trafił w słupek. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:0. Remis Włochów z Macedonią zapewnił Hiszpanom występ na mundialu.

Hiszpania - Albania 3:0 (3:0)

Bramki: Rodrigo 16', Isco 24', Alcantara 27'

Hiszpania: De Gea - Odriozola, Ramos, Pique (Nacho 60'), Alba - Koke, Alcantara, Saul - Isco, Rodrigo (Aduriz 82'), Silva (Asensio 74')

Albania: Berisha - Hysaj, Veseli, Ajeti, Memolla (Agolli 46') - Kace, Memushaj, Grezda (Latifi 66') - Xhaka, Llullaku, Balliu (Sadiku 46')

Żółte kartki: Pique, Silva - Lullaku, Xhaka, Kace, Grezda, Hysaj